Berchtesgaden

Výška areálu 1100 - 1900 m

Z Prahy: 360 km
(57 km)
Počet černých sjezdovek 4 Počet červených sjezdovek 20
Počet modrých sjezdovek 33 Počet zelených sjezdovek 0
39 lanovek a vleků
Počet lanovek 1x
Počet sedaček 5x
Počet vleků 33x
Běžecké tratě (km) 75
Snowpark
Kluziště
Bazén
  • 57 km sjezdovek, 1100 - 1900 m n. m.
  • až 120 km upravených zimních tras a několik sáňkařských drah
  • ideální pro rodiny s dětmi
  • lázně Watzmann Therme
  • síť běžeckých tras propojující celou oblast
  • dobrá dostupnost - krátká vzdálenost z ČR

Skipasy:

BERCHTESGADENER LAND: platí pro celou oblast, zahrnuje skiareály Jenner, Hochschwarzeck, Götschen, Rossfeld-Zinken, Fun-Ski-Arena Berchtesaden-Obersalzberg

O středisku

Lyžařské středisko Berchtesgaden na rakousko-německém pomezí je známo svou rodinnou atmosférou. Kromě sportovních aktivit se zde vyplatí procházky historickým centrem, nebo kolem jezera Königssee. Středisko leží ve východní části bavorských Alp jen 20 km od Salzburgu.

Jeho charakteristickými znaky jsou např. nejvyšší vrchol Watzmann (2 713 m – druhý nejvyšší vrchol Německa) a národní park Berchtesgaden. 4 okolní obce Bischofswiesen, Marktschellenberg, Ramsau a Schönau am Königssee nabízí mnoho vyžití pro milovníky zimních sportů: přes 120 km upravených cest pro zimní horskou turistiku, metaná na ledu na zamrzlém jezeře, bruslení na moderním zimním stadionu v Berchtesgaden, sáňkování na přírodních sáňkařských drahách nebo sáňkování pro hosty ve stopách domácího olympijského vítěze Georga Hackla.

Při jízdě v koňském spřežení či při pochodu s loučemi se zastávkou v horské chalupě zažijete opravdu zimní dobrodružství. Po dlouhém dni se můžete odreagovat v lázních Watzmann, kde na vás čekají bazén, sauna, parní lázeň, vířivky či jen odpočinková místnost s vyhřívanými sedačkami.

Každý z areálů je trochu jiný, Götschen je například ideální pro snowboardisty, Jenner je velice dobře připraven na potřeby zkušených lyžařů a Hochschwarzeck zase láká především rodiny s dětmi. Každý návštěvník si tedy může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje. Střediska jsou navzájem propojena skibusy.

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo