Matrei

Výška areálu 900 - 3120 m
Výška střediska 1100 - 1320 m
Z Prahy: 550 km
(223 km)
Počet černých sjezdovek 27 Počet červených sjezdovek 132
Počet modrých sjezdovek 64 Počet zelených sjezdovek 0
35 lanovek a vleků
Počet lanovek 4x
Počet sedaček 13x
Počet vleků 18x
Běžecké tratě (km) 55
Snowpark
Kluziště
 • 42 km sjezdovek jen v Glossglockner resortu Matrei/Kals a více než 220 km sjezdovek se skipasem SKI HIT od 900 do 3120 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti
 • lákavé výlety ve volném terénu
 • lyžování bez front na vlek
 • 50% sleva na skipas v oblasti Kal-Matrei pro mláděž do 18 let
 • z 90% zasněžované svahy
 • snadná dostupnost dalších lyžařských arén
 • bohatý výběr lyžařských školek a služeb pro rodiny s dětmi

SKIPASY:

Grossglockner Resort Kals Matrei - více než 80 km sjezdovek

SKI HIT - 223km sjezdovek - platí pro všechny skiareály Východního Tyrolska a pro korutanské skiareály Mölltaler Gletscher a Ankogel

Středisko poskytuje slevy ke skipasům

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

BOBO-Kinderland  na vrcholku lyžařské arény, kluziště, curling, běžkování, osvětlená sáňkařská dráha, vyjížďky na koních, výlety na saních tažených koňmi, snowkiting.

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, info centrum, lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, lékárna, lékař, pošta, banka.

Doporučujeme

Zajet si autem do nedalekých lyžařských areálů St. Jakob im Defereggental, Lienz, Sillian, které leží v okruhu 30 minut jízdy autem. Nabízí opravdu nevšední lyžování na zcela odlišných svazích. Virgen – obec 7 km od Matrei plná slunce v národním parku Vysoké Taury, leží v 1200 m n. m., je zde vlek pro děti a začátečníky. Do Matrei k lanovce jezdí v zimě skibus, další skibus Virgen je určený i běžkařům. Rodina s více než 2 dětmi (6-18 let) má se skipasem HIT permanentku pro každé další každé dítě zdarma!

O středisku

Pohoda, příjemná rodinná atmosféra, sněhová jistota, nepřeplněné lyžařské areály bez čekání ve frontě, nejvyšší rakouské vrcholy Grossglockner (3798 m) a Grossvenediger (3674 m) - to vše se nachází v Matrei a okolí. Tato neprávem opomíjená oblast se nachází na jižní straně Vysokých Taur, na území Korutan a východního Tyrolska. Výhodou této oblasti je propojení areálů Matrei a Kals, čímž vznikl areál Grossglockner Natur-arena Kals-Matrei s lyžováním až do výšky 2621 m n.m. Díky tomuto propojení se vytvořila nádherná lyžařská „houpačka“ se 110 km téměř kompletně zasněžovaných tratí, obklopených fascinujícími velehorami. Středisko Kals se vyznačuje výrazně sportovními tratěmi a naopak Defereggental nádhernými rodinnými i sportovními terény. Pro alpinisty opravdový ráj volných terénů a pro rodiny klidné lyžování na širokých upravených sjezdovkách. Moderní 8-místná kabinka zajišťuje rychlou a pohodlnou přepravu z Matrei ve výšce 920 m n.m. až na 2120 m n.m. Nezapomenutelné jsou též až 12 km dlouhé sjezdy z vrcholu Cimaross (2621 m n.m.) po vysněžených tratích až do údolí s převýšením 1400 m. Začátečníci a rodiny s dětmi ocení v regionu Matrei služby lyžařských škol a školek a také cvičné dětské vleky. Lyžařské školy se nachází jak v Matrei, tak v Kalsu. Pro běžkaře je v oblasti Matrei rájem 60 km dvoustop vedoucích ve výšce 1500 m. V Kalsu se vyplatí absolvovat zajímavou trať, která se vine podél břehu potoka.

Skipas Ski Hit platí nejen pro všechny skiareály na území Východní Tyrolska, ale i pro korutanské skiareály Mölltaler Gletscher (3120 m n.m.) a Ankogel. Celkem na více než 220 km sjezdových tratí. Doporučujeme vám proto, zajet si autem do nedalekých lyžařských areálů St. Jakob im Defereggental, Lienz, Sillian, které leží v okruhu 30 minut jízdy autem. Nabízí opravdu nevšední lyžování na zcela odlišných svazích. Virgen – obec 7 km od Matrei plná slunce v národním parku Vysoké Taury, leží v 1200 m n. m., je zde vlek pro děti a začátečníky. Do Matrei k lanovce jezdí v zimě skibus, další skibus Virgen je určený i běžkařům. Rodina s více než 2 dětmi (6-18 let) má se skipasem HIT permanentku pro každé další každé dítě zdarma!

 • Novinka

  ITÁLIE

  Při vstupu: Negativní výsledek testu, ne starší 48h (PCR či antigenní - formou výtěru z nosohltanu). Vyplnění vstupního formuláře.

  Při návratu: Vyplnění příjezdového formuláře před návratem. Test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa.

   

   

 • Novinka

  FRANCIE

  Při vstupu: Test na COVID-19 (PCR či antigenní - formou výtěru z nosohltanu) je pouze doporučený.

  Při návratu: Návrat bez omezení pro české občany.

 • Novinka

  RAKOUSKO

  Při vstupu: Do min. 10. 1. 2021 povinná 10denní karanténa, po 5 dnech možné podstoupit test na COVID-19 (PCR či antigenní- formou výtěru z nosohltanu)

  Při návratu: Vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem. Test na COVID-19 do 5 dnů či karanténa.

 • Novinka

  COVID Partner Pro

   

  Podařilo se nám sjendat výhodné storno podmínky u partnerů v různých destinacích.

  Informace brzy naleznete na našich stránkách, u jednolitvých středisek a residencí.

 • Novinka

  AKTUÁLNĚ

  Pro Vaši orientaci jsme zpracovali infromace k situaci v jednotlivých zemích.

  Podrobné informace k situaci naleznete zde.

  Informace se budeme snažit pravidelně aktualizovat.

  Poslední aktualizace: 08.1.2021

   

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 15:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo