Saalbach - Hinterglemm

Výška areálu 1003 - 2100 m
Výška střediska 1100
Z Prahy: 470 km
(270 km)
Počet černých sjezdovek 20 Počet červených sjezdovek 110
Počet modrých sjezdovek 140 Počet zelených sjezdovek 0
70 lanovek a vleků
Počet lanovek 28x
Počet sedaček 22x
Počet vleků 20x
Běžecké tratě (km) 162
Snowpark
Kluziště
Bazén
  • více než 270 km perfektně upravených sjezdovek od 1003 až po 2100 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti
  • kvalitní, dlouhé sjezdovky (7 km Schattberg-Ost-Jauserabfahrt)
  • dokonalé propojení jednotlivých vrcholů  - v prosinci 2015 nové napojení střediska Saalbach Hinterglemm Leogang na Fieberbrunn
  • Hinterglemm jako špičkový areál, který uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře
  • lyžování bez dojíždění za sněhem
  • při ubytování v Maishofen – možnost lyžování i v dalším lyžařském středisku: Kaprun Zell am See

SKIPASY:

Saalbach Hinterglemm Leogang.Fieberbrunn - platí ve zmíněných oblastech

ALL STAR CARD – platí v 10 lyžařských střediscích

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

POWER OF ZEHN: Akce pro teenagery do 19 let

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

Bazén, kluziště, běžkování, 5 osvětlených sáňkařských drah, večerní lyžování, snow parky, dráhy s kontrolou vaší rychlosti, 2 x Funpark, 4 x Boardercross, halfpipe,  carvingové sjezdy,...

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma (včetně skibusu ze Salzburku(Mattighofen) přímo do areálu (Leogang/Asitz)

Doporučujeme

  • kulinářské pochoutky, jako jsou Kaspressknödel (knedlíčky s pivním sýrem) nebo Kaiserschmarrn (sladký císařský trhanec)

 

O středisku

Saalbach – Hinterglemm je jednou z nejznámějších oblastí Salcburska a Rakouska obecně. 270 km perfektně upravených sjezdových tratí všech obtížností a 70 supermoderních lanovek a vleků sem přivede každoročně lyžaře každého věku i výkonnosti. Kvalitní lyžování je o to cennější, že nevyžaduje dojíždění, lanovky Vás za sněhem vyvezou přímo z centra horských městeček. Navíc bylo v letošním roce středisko napojeno na oblast Fieberbrunn: nová kabina pro 10 osob s hodinovou kapacitou 2600 osob, propojí  údolní stanici  Reckmoos-Süd s centrem "Skicirkusu" a  Reitherkogelem. Nová sjezdovka má i skvělé parametry (3,5 km dlouhá, převýšení 780m).

Navíc další významné středisko, Kaprun, je pouze přes kopec a tak nic nebrání vyrazit na pěkný výlet (při ubytování v Maishofenu je to do obou rezortů jen několik minut cesty autem). Pokud byste raději volili zimní dovolenou v klidnějším středisku, ubytujte se v Leogangu (se Saalbachem je spojeno přes areál Asitz s 50 km sjezdovek). Špičkové sjezdovky (například místní nejdelší Schattberg-Ost-Jauserabfahrt 7 km, s výškovým rozdílem 1020 m) prověří vaše umění, ať jste příznivec carvingu nebo snowboardu. Devizou je rovněž skvělé propojení tratí z deseti vrcholů a neustále se zdokonalující zázemí.

Komu sjezdové lyžování přes den nestačilo, může se večer vyřádit na osvětlené sjezdovce v Hinterglemmu nebo na Schantei v Leogangu. Výtečnou alternativou je 5 osvětlených sáňkařských drah.

Kvalitní podmínky zde čekají i na příznivce bílé stopy: na běžkách můžete objevit celé údolí: Leogangu, Saalfeldenu nebo Hinterglemmu. Další zajímavostí je snowtubingová dráha v Hinterglemmu.

21. a 22..února 2016 se zde též koná světový pohár  ve sjezdu a SGL

Něco z historie…

Oblast Salzburku je známá již celá století jako naleziště některých nerostů a drahých kovů (stříbro, rtuť, měď, kobalt a nikl). Místní doly zde existovaly již před více než 5000 lety. Ve středověku byla těžba těchto surovin pro některá městečka v této oblasti a zvláště pak Leogang klíčovým činitelem místní ekonomiky. V Salzburku se dokonce ze stříbra těženého v Leogangu razily velmi kvalitní stříbrné mince. V 18. století byl  Leogang  po celé Evropě znám naleziště prvotřídného niklu a kobaltu (kobalt se odsud vyvážel do skláren,  například i do Benátek, kde se používal jako příměs pro vytvoření kobaltové modři).Ve 20. století započala v Leogangu těžba magnezitu, která byla provozována až do roku 1970.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo