Možnosti plavby z Venarey-Les-Laumes

StřediskoBURGUNDSKO
MístoVenarey les Laumes
Služby
StravováníBez stravy

 

Jízdu po Burgundském kanálu z výchozího bodu ve Venarey les Laumes lze chápat jako putování napříč francouzskou historií! Vždyť právě zde se nacházejí historická sídla mezinárodního věhlasu: v první řadě cisterciácké klášter ve Fontenay (dnes zařazen na seznam světového kulturního dědictví), ale i další skvosty francouzské architektury v nedalekém okolí (snadno dosažitelné na kole či pěšky): hrady Bussy, Tanlay, Ancy le Flanc, Nuits, Maulne. Ostatně stopa, kterou zde zanechal člověk, sahá daleko dále než do raného středověku. V Muzeoparku v Alesii se můžete vžít do dob, kdy se zde míchaly kultury vzdělaných Římanů a svérázných Galů (historie bitvy Césara a Vercingetorixe v roce 52 n.l.)

Z přírodního dědictví jmenujme nádherné údolí řeky Ouche s automatizovanými zdymadly, které znamenaly pro tento kraj po dlouhou dobu způsob obživy místních a kontaktu s dalšími kraji.

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 dny:

 • Venarey - Monbard - Buffon a zpět: 40km, 26 zdymadel, 10h

Turistické cíle: 

Opatství Fontenay v Montbard

Sýpka v Buffon

MINI TÝDEN:

 • Venarey - Ancy-le-Franc a zpět: 82 km, 50 zdymadel, 21h

Turistické cíle:

Opatství Fontenay

Sýpka v Buffon

Zámek v Ravières

Zámek v Ancy le Franc

Zámek v Tanlay

fontána La Fosse Dionne

1 TÝDEN:

 • Venarey - Tanlay a zpět: 124 km, 68 zdymadel, 31h

nebo

 • Venarey - Brienon: 108 km, 57 zdymadel, 32h - jednosměrná plavba 

Turistické cíle:

Venarey

Montbard (opatství Fontenay)

Buffon, Ravières (zámek)

Ancy-le-Franc (renesanční zámek, golf)

OCHUTNEJTE S NÁMI

Zámek v Tanlay

Zámek v Tanlay je jedním z nejkrásnějších architektonických klenotů renesančního Burgundska. Během náboženských nepokojů ve Francii byl domovem rodiny admirála Coligny, poté byl obýván Michelem Particellim d’Hemery, finančním pobočníkem kardinála Mazzarina, který jej stavebně dále upravil. Na konci XVII. století přešel do vlastnictví markýze de Tanlay a dodnes je majetkem této rodiny. Zámek se proslavil hlavně Galerií klamů a nádhernými freskami na věži Ligue. Zakoupit si můžete prohlídku zámku s přepychově vybaveným interiérem. Působivé jsou i externí prostory zámku (nymfáneum, vodní příkop, výjimečná zahrada), které jsou v létě dějištěm různých kulturních akcí. Zámek vám může být povědomý - natáčel se zde film Angelika, markýza andělů

Typy ubytování

 • Riviera R920:

  Pohodlná a snadno ovladatelná loď, 2 kajuty: 2 velké postele + 2 jednolůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby, celkem 6 pevných lůžek, 1 koupelna / oddělené  WC.

 • Sedan 1170:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin.4 dvojlůžkové kajuty šité na míru 8 -10 členné posádce (4 -6 dospělých + děti). 4 kajuty: 4 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Výborná, pohodlná loď za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá.

  3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obývacím pokoji, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confrot 1100:

  Ideální pro posádku 6 až 7 osob (3 párů). Má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 velké postele + 1 lůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 3 koupelny / WC, jedno z nich oddělené.

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 800:

  Výborná, pohodlná loď pro 2-3 osoby za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá, je ideální pro 2 dospělé osoby a 1 dítě. Na palubě je 1 kajuta s dvojlůžkem a koupelnou na přídi, obývací prostor s kuchyňským koutem s jídelním stolem, který lze v případě potřeby přeměnit v postel. 

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko), kuchyňský koutek s lednicí (130L), vařičem a troubou. Ideální pro 2 - 4 osoby.

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00 

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo