Možnosti plavby z Brienon

StřediskoBURGUNDSKO
MístoBrienon
Služby
StravováníBez stravy

 

Základna v Brienonu má strategickou polohu uprostřed 3 vodních toků, potkávají se totiž zde řeka Yonne, kanál Nivernais (canal du Nivernais) a Burgundský kanál (canal de Bourgogne). Pro tuto krajinu jsou typické říční meandry, skály naklánějící se nad hladinu vody, zátočiny a středověká městečka.

Plavba po kanálu Nivernais Vám nabídne rybolov, koupání či šplhání po skalách (Rochers du Suassois). Z kulturních památek jmenujme alespoň Auxerre s gotickou katedrálou z 11. století a městečko Mailly le Chateau s nejstarším mostem přes řeku Yonne.

Naproti tomu Burgundský kanál (Canal de Bourgogne) vás provede malebným údolím Armancon (zde nezapomeňte navštívit Tonnerre: palác Hôtel Dieu a pramen Fosse Dionne), dále pak vinicemi, kláštery a opatstvími tolik typickými pro Burgundsko. 

Plavba po řece Yonne pak poškádlí vaše chuťové pohárky (například v Joigny) a potěší oko v Sens (katedrála Sv. Štěpána,St Etienne, historické paláce a domy ze 13. až 16. století)...

                  

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 dny:

 • Brienon - Saint-Florentin a zpět20km, 8 zdymadel, 6 h

nebo

 • Brienon - Joigny a zpět36km, 10 zdymadel, 8 h

Turistické cíle:

Brienon

Laroche - Migennes: bývalé železniční seřadiště

Joigny: gotický kostel St. Thibaulta

St Florentin: terasa převorství (panoramatický pohled na město)

MINI TÝDEN:

 • Brienon - Auxerre a zpět64km, 22 zdymadel, 15 h

nebo

 • Brienon - Tonnerre a zpět70km, 32 zdymadel, 20 h

Turistické cíle:

Brienon

Laroche - Migennes: bývalé železniční seřadiště

Joigny: gotický kostel St Thibaulta

St Florentin: terasa převorství (Panoramatický pohled na město)

Auxerre

1 TÝDEN:

 • Brienon - Ancy-le-Franc a zpět130km, 58 zdymadel, 40 h

nebo        

 • Brienon - Mailly-le-Chateau a zpět154km, 68 zdymadel, 37 h

Turistické cíle: 

Brienon

Laroche - Migennes: bývalé železniční seřadiště

Joigny: gotický kostel St Thibaulta

St Florentin: terasa převorství (panoramatický pohled na město)

Auxerre Saussois (skalní útvary podél kanálu (možnosti lezení)

Bailly (vinné sklepy)

Tanlay (renesanční zámek)

opatství Fontenay a Montbard

 

OCHUTNEJTE S NÁMI

Zámek v Tanlay

Zámek v Tanlayje jedním z nejkrásnějších architektonických klenotů renesančního Burgundska. Během náboženských nepokojů ve Francii byl domovem rodiny admirála Coligny, poté byl obýván Michelem Particellim d’Hemery, finančním pobočníkem kardinála Mazzarina, který jej stavebně dále upravil. Na konci XVII. století přešel do vlastnictví markýze de Tanlay a dodnes je majetkem této rodiny. Zámek se proslavil hlavně Galerií klamů a nádhernými freskami na věži Ligue. Zakoupit si můžete prohlídku zámku s přepychově vybaveným interiérem. Působivé jsou i externí prostory zámku (nymfáneum, vodní příkop, výjimečná zahrada), které jsou v létě dějištěm různých kulturních akcí. 

Českému turistovi může být zámek povědomý z filmu Angelika, markýza andělů, který se zde natáčel.

Typy ubytování

 • Riviera R920:

  Pohodlná a snadno ovladatelná loď, 2 kajuty: 2 velké postele + 2 jednolůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby, celkem 6 pevných lůžek, 1 koupelna / oddělené  WC.

 • Sedan 1160:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin(4 až 6 dospělých + děti). 4 kajuty: 4 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Výborná, pohodlná loď za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá.3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obývacím pokoji, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Crand Confort 1100:

  Ideální pro posádku 6 až 7 osob (3 párů). Má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 velké postele + 1 lůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 3 koupelny / WC, jedno z nich oddělené.

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo