Camargue, při vyplutí z Bellegarde

StřediskoJIŽNÍ FRANCIE - CAMARGUE
MístoBellegarde
Služby Parking
StravováníBez stravy

 

Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní. Tento kout a hlavně pak jeho přírodní rezervace totiž na ploše větší než 85.000 hektarů hýčká nejvzácnější floru i faunu Evropy (vodní ptáci, kterým se ve zdejších mokřinách velmi daří jsou typickými příklady místní divoké fauny, ke které neodmyslitelně patří i lososoví plameňáci).

Pokud si vyberete jako výchozí bod vaší plavby Bellegarde, můžete se takřka přenést do časů prvních křížáckých výprav, o kterých svědčí například opevněné město Aigues Mortes, tato středověká bašta vyhlížející do moře, vstříc možným útočníkům.

Vydáte-li se na týdenní plavbu, budete mít možnost prohlédnout si město Sete, jehož přístav nechal vybudovat Ludvík XIV.  (slavnostní otevření proběhlo v roce 1666). Král "Slunce" tak nechal prorazit vyústění kanálu du Midi do moře. Přístav získal svého času velkou slávu a bohatství hlavně díky obchodu s vínem. Jeho věhlas je zároveň spjatý se spisovateli, básníky a zpěváky jako:  Paul Valéry, Jean Vilar, Georges Brassens a dalšími umělci....

      

 

Na této základně si můžete zapůjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže - uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání, nebo je naleznete u jednotlivých typů lodí.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY: 

 
 • Bellegarde - Aigues Mortes a zpět: 72 km, 0 zdymadel, 9 hodin plavby

Turistické cíle:

Bellegarde: akvadukt, mlýn na olej

St. Gilles: muzeum románského období, opatství z konce XI. století, zámek Château d'Espeyran (rekonstrukce života na zámku z XIX. století)

Aigues Mortes: opevněné město založeno Svatýnm Ludvíkem jako výchozí přístav na křižácké výpravy (památky: Tour de Constance, kaple ze 17. století) 

MINI TÝDEN:

 • Bellegarde - Palavas les Flots a zpět: 122 km, 0 zdymadel, 15,5 hodin plavby

Turistické cíle:

Bellegarde, Saint Gilles, Aigues-Morte, Palavas les Flots

1 TÝDEN:

 • Bellegarde -  Etang de Thau a zpět: 196 km, 0 zdymadel, 28 hodin plavby 

Turistické cíle:

Bellegarde, Saint Gilles, Aigues-Morte, Carnon - velké pláže, Sete, Malpas - říční tunel

Typy ubytování

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 dvoulůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1310:

  Nádherná loď pro říční turistiku s velkým obývacím prostorem a nádherným výhledem pro 10-12 osob. Přes svoji velikost velmi dobře ovladatelná loď. 5 kajut: 5 dvoulůžek + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC, ideální pro 10 osob (6 dospělých + 4 děti).

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 900 DP:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC. Od modelu Grand Confort 900 se liší dvěma pilotními posty. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1100:

  Prostorná loď vhodná pro posádku 7 až 9 osob (ideální pro 3 páry + 1 dítě). Loď má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 dvoulůžka  + 1 jednolůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 3 koupelny / 3 WC. Přípojka na 220 V na palubě. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1350 VIP:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Model VIP je luxusní, výjimečně prostorná loď určená pro 4 – 6 os (2 páry). Na lodi se nachází 2 velké kajuty s dvoulůžkem, každá s vlastní koupelnou a oděleným WC. Obytný prostor s možností spaní pro další 2 os. Přípojka na 220 V na palubě.

OCHUTNEJTE S NÁMI

Středověké město Aigues Mortes

Založení města bývá připisováno Mariu Caiovi (kolem roku 102 př. n. l.), ale první zmínky o místě zvaném „Ayga Mortas“ („Mrtvé vody“) pochází až z 10. století. Město bylo založeno v polovině 13. století francouzským králem Ludvíkem IX., který toužil po vlastním přístavu ve Středozemním moři a vhodné základně pro vojenské akce ve Středomoří. Ostatní přístavy byly ovládány většinou protifrancouzsky naladěnými hrabaty z Provence. Z Aigues-Mortes byly vypraveny dvě křižácké výpravy. Roku 1248 se u přístavu shromáždilo na 1500 králových lodí před výpravou do Egypta. Další křižácká výprava roku 1270 byla králi osudná. Opevnění města dokončili Ludvíkovi nástupci.

Centrum města obepínají masivní pravoúhlé středověké hradby o obvodu 1634 m, z nichž je daleký výhled do bažin Camargue, kanálu řeky Rhône a na mořské pobřeží a saliny. Dominantou města je věž Tour de Constance z roku 1240, která funguje nyní i jako pozorovatelna a kdysi jako státní vězení nejdříve pro templáře a o mnoho let později i pro hugenoty. Kostel Église Notre Dame des Sablons je zrestaurovaný.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 16:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo