Camargue, při vyplutí z Bellegarde

StřediskoJIŽNÍ FRANCIE - CAMARGUE
MístoBellegarde
Služby
StravováníBez stravy

 

Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní. Tento kout a hlavně pak jeho přírodní rezervace totiž na ploše větší než 85.000 hektarů hýčká nejvzácnější floru i faunu Evropy (vodní ptáci, kterým se ve zdejších mokřinách velmi daří jsou typickými příklady místní divoké fauny, ke které neodmyslitelně patří i lososoví plameňáci).

Pokud si vyberete jako výchozí bod vaší plavby Bellegarde, můžete se takřka přenést do časů prvních křížáckých výprav, o kterých svědčí například opevněné město Aigues Mortes, tato středověká bašta vyhlížející do moře, vstříc možným útočníkům.

Vydáte-li se na týdenní plavbu, budete mít možnost prohlédnout si město Sete, jehož přístav nechal vybudovat Ludvík XIV.  (slavnostní otevření proběhlo v roce 1666). Král "Slunce" tak nechal prorazit vyústění kanálu du Midi do moře. Přístav získal svého času velkou slávu a bohatství hlavně díky obchodu s vínem. Jeho věhlas je zároveň spjatý se spisovateli, básníky a zpěváky jako:  Paul Valéry, Jean Vilar, Georges Brassens a dalšími umělci....

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY: 

 
 • Bellegarde - Aigues Mortes a zpět: 72 km, 0 zdymadel, 9 hodin plavby

Turistické cíle:

Bellegarde: akvadukt, mlýn na olej

St. Gilles: muzeum románského období, opatství z konce XI. století, zámek Château d'Espeyran (rekonstrukce života na zámku z XIX. století)

Aigues Mortes: opevněné město založeno Svatýnm Ludvíkem jako výchozí přístav na křižácké výpravy (památky: Tour de Constance, kaple ze 17. století) 

MINI TÝDEN:

 • Bellegarde - Palavas les Flots a zpět: 122 km, 0 zdymadel, 15 hodin plavby

Turistické cíle:

Bellegarde, Saint Gilles, Aigues-Morte, Palavas les Flots

1 TÝDEN:

 • Bellegarde - Meze a zpět: 196 km, 0 zdymadel, 28 hodin plavby - trasa divokou přírodou

nebo

 • Bellegarde - Thau - Le Somail: 184 km, 15 zdymadel, 29 hodin plavby - jednosměrná plavba NOVINKA 2014

Turistické cíle:

Bellegarde, Saint Gilles, Aigues-Morte, Carnon - velké pláže, Sete, Malpas - říční tunel

Typy ubytování

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 1100:

  Ideální pro posádku 6 až 7 osob (3 párů). Má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 velké postele + 1 lůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 3 koupelny / WC, jedno z nich oddělené.

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko), kuchyňský koutek s lednicí (130L), vařičem a troubou. Ideální pro 2 - 4 osoby.

 • Grand Confort VIP 1350:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Na jeho palubu (4 kajuty a 4 koupelny) se pohodlně vejdou větší skupiny (8-10 os.), 2 koupelny / WC.

OCHUTNEJTE S NÁMI

Středověké město Aigues Mortes

Založení města bývá připisováno Mariu Caiovi (kolem roku 102 př. n. l.), ale první zmínky o místě zvaném „Ayga Mortas“ („Mrtvé vody“) pochází až z 10. století. Město bylo založeno v polovině 13. století francouzským králem Ludvíkem IX., který toužil po vlastním přístavu ve Středozemním moři a vhodné základně pro vojenské akce ve Středomoří. Ostatní přístavy byly ovládány většinou protifrancouzsky naladěnými hrabaty z Provence. Z Aigues-Mortes byly vypraveny dvě křižácké výpravy. Roku 1248 se u přístavu shromáždilo na 1500 králových lodí před výpravou do Egypta. Další křižácká výprava roku 1270 byla králi osudná. Opevnění města dokončili Ludvíkovi nástupci.

Centrum města obepínají masivní pravoúhlé středověké hradby o obvodu 1634 m, z nichž je daleký výhled do bažin Camargue, kanálu řeky Rhône a na mořské pobřeží a saliny. Dominantou města je věž Tour de Constance z roku 1240, která funguje nyní i jako pozorovatelna a kdysi jako státní vězení nejdříve pro templáře a o mnoho let později i pro hugenoty. Kostel Église Notre Dame des Sablons je zrestaurovaný.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo