Možnosti plavby ze základny Harskirchen

StřediskoVÝCHODNÍ FRANCIE - ALSASKO
MístoHarskirchen
Služby
StravováníBez stravy

 

Pokud máte rádi přírodu, koupání a vodní sporty, zvolili jste zcela správně. Plavba ze základny v Harskirchen Vám splní všechna přání !

Navíc se tato říční základna nachází přímo u vstupu do národního parku Severních Vogéz, kde se díky pečlivému dohledu ochranářů podařilo uchovat panenský ráz místní fauny a flory.

Harskirchen, kde byla vystavěna základna pro říční turistiku teprve v roce 2014, je šarmantní městečko s typickou alsaskou architekturou a mlýnem z 18. století. 

Pokud se vydáte směrem k německým hranicím, doplujete do historického městečka Sarreguemines - proslulého svou hrnčířskou historií (Muzeum fajáns, Zahrada hrnčířů (Jardin des Faïenciers).

Při plavbě na jih směrem k Mittersheimu, budete proplouvat krajem rybníků, které zde byly založeny již ve středověku mnišskými řády. Dnes se na březích rybníků klikatí cyklostezky a pěší cesty, jsou zde vybudované pláže a sportoviště (nejen s vodní tematikou)!

Dalšími turistickými místy tohoto kraje jsou v první řadě lodní výtah v Arzviller (ve Francii unikátní) a evropská metropole se svým historickým centrem Štrasburk

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

STANDARD Nicols

PREMIUM Nicols

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY

 • Harskirchen - Sarreguemines a zpět: 64km, 20 zdymadel, 14 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen: rybník, mlýn z 18. století, cyklistická stezka

Sarreguemines: mlýn, Muzeum fajáns, svátek řeky (polovina srpna)

nebo

 • Harskirchen - Port d´Albeschaux a zpět: 46km, 32 zdymadel, 14 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim- koupání, vodní sporty, pláž

MINITÝDEN

 • Harskirchen - Réchicourt a zpět: 86 km, 40 zdymadel, 22 hodin plavby

nebo

 • Harskirchen - Saverne: 73 km, 30 zdymadel, 18 hodin plavby - JEDNOSMĚRNÁ PLAVBA

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim

Rechicourt - pozoruhodné zdymadlo (výška 16 m)

 Arzviller - lodní výtah

Saverne - zámek rodiny Rohan

 

TÝDEN

 • Harskirchen - Lutzelbourg a zpět: 124km, 44 zdymadel, 30 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim, Arzviller - lodní výtah, Niderviller - tunel pro říční turistiku

2 TÝDNY

 • Harskirchen - Nancy a zpět: 273 km, 117 zdymadel, 70 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim

Liverdun: středověké centrum s opevněním (12.stol)

Toul: Katedrála Sv Štěpána (St Etienne), středověké město, opevnění Vauban, muzeum 

Typy ubytování

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort VIP 1350:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Na jeho palubu (4 kajuty a 4 koupelny) se pohodlně vejdou větší skupiny (8-10 os.), 2 koupelny / WC.

 • Estivale Duo:

  Loď je ideální pro plavbu v páru. Interiéry jsou velmi důmyslně řešené, jsou prostorné a komfortní, zadní terasa pro možnost venkovního posezení.

  1 kajuta: 1 velká postel + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby, koupelna / WC, obývací plocha 8 m2

 • Estivale Quatro:

  Loď se 2 kajutami, ideální pro plavbu 2 párů (nebo 1 páru a 2 dětí).

  2 kajuty: velké postele (140 x 195) rozložitelné na 4 jednolůžka + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby, 2 x koupelna / WC. Obývací plocha 9 m2

 • Estivale Quatro S:

  Zvláštností této lodi je její luxusní kajuta, na palubě je také oddělená kajuta pro děti či hosty.

  2 kajuty : velké postele (140 x 195) + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby ,1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, Obývací plocha: 9 m2

 • Estivale Octo:

  Loď se 4 kajutami ideální pro plavbu 4 párů (nebo 2 páru a 4 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky.

  4 kajuty: velké postele (140 x 195), které lze rozložit na 8 jednolůžek + velká postel rozložitelná na 2 jednolůžka, kajuta na přídi typu „suita“ s velkou postelí, šatnou, salonek, boční kajuta s dvoulůžkovou postelí, kterou lze oddělit na 2 lůžka pro děti či hosty, 2 x koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, sušák na ručníky, Obývací plocha 11 m2

 • Estivale Sixto:

  Loď se 3 prostornými kajutami ideální pro plavbu 3 párů (nebo 2 páru a 2 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky.

  3 kajuty: velké postele (140 x 195), 1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, 1 x koupelna u kajuty na přídi, Obývací plocha11 m2

OCHUTNEJTE S NÁMI

Lodní výtah u Arzviller

Nedaleko vesničky Arzviller, asi 35 km od hlavního města Alsaska Štrasburku, najdete mohutný lodní výtah. Plány na zjednodušení propojení Seiny a Marny říčním kanálem vznikaly již v 18. století za vlády Ludvíka 16. K realizaci takto technicky komplexního řešení však došlo až v roce 1969. Lodní výtah, v Evropě unikátní, měl nahradit systém 17 zdymadel, jejichž překonání bylo poměrně obtížné.

Stavba je patrná již z dálky a slabším povahám může při pohledu na ni běhat mráz po zádech - lodě vjíždí do jakéhosi železobetonového 40 m dlouhého lůžka, které se pak po kolejnicích posouvá šikmo vzhůru do výšky asi 50 metrů. Tento technický zázrak můžete zakusit přímo z paluby Vaší lodi - pohled dolů je však spíše pro silnější povahy.

Výtah funguje na principu Archimedova zákona - lodě, které do přepravní vany vplouvají, vytlačují množství vody odpovídající jejich váze. Zároveň uvádějí do chodu vozík, který jede dolů či nahoru podél nakloněné rampy s přepravní vanou. Zařízení může v podstatě fungovat i bez motorů, které regulují spíše rychlost a mají celkem malý výkon. Návštěvníci si mohou prohlédnout i strojovnu lodního výtahu.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo