Možnosti plavby ze základny Harskirchen

StřediskoVÝCHODNÍ FRANCIE - ALSASKO
MístoHarskirchen
Služby
StravováníBez stravy

 

Pokud máte rádi přírodu, koupání a vodní sporty, zvolili jste zcela správně. Plavba ze základny v Harskirchen Vám splní všechna přání !

Navíc se tato říční základna nachází přímo u vstupu do národního parku Severních Vogéz, kde se díky pečlivému dohledu ochranářů podařilo uchovat panenský ráz místní fauny a flory.

Harskirchen, kde byla vystavěna základna pro říční turistiku teprve v roce 2014, je šarmantní městečko s typickou alsaskou architekturou a mlýnem z 18. století. 

Pokud se vydáte směrem k německým hranicím, doplujete do historického městečka Sarreguemines - proslulého svou hrnčířskou historií (Muzeum fajáns, Zahrada hrnčířů (Jardin des Faïenciers).

Při plavbě na jih směrem k Mittersheimu, budete proplouvat krajem rybníků, které zde byly založeny již ve středověku mnišskými řády. Dnes se na březích rybníků klikatí cyklostezky a pěší cesty, jsou zde vybudované pláže a sportoviště (nejen s vodní tematikou)!

Dalšími turistickými místy tohoto kraje jsou v první řadě lodní výtah v Arzviller (ve Francii unikátní) a evropská metropole se svým historickým centrem Štrasburk

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY

 • Harskirchen - Sarreguemines a zpět: 64km, 20 zdymadel, 14 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen: rybník, mlýn z 18. století, cyklistická stezka

Sarreguemines: mlýn, Muzeum fajáns, svátek řeky (polovina srpna)

nebo

 • Harskirchen - Port d´Albeschaux a zpět: 46km, 32 zdymadel, 14 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim- koupání, vodní sporty, pláž

MINITÝDEN

 • Harskirchen - Réchicourt a zpět: 86 km, 40 zdymadel, 22 hodin plavby

nebo

 • Harskirchen - Saverne: 73 km, 30 zdymadel, 18 hodin plavby - JEDNOSMĚRNÁ PLAVBA

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim

Rechicourt - pozoruhodné zdymadlo (výška 16 m)

 Arzviller - lodní výtah

Saverne - zámek rodiny Rohan

<o:p></o:p>

TÝDEN

 • Harskirchen - Lutzelbourg a zpět: 124km, 44 zdymadel, 30 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim, Arzviller - lodní výtah, Niderviller - tunel pro říční turistiku

2 TÝDNY

 • Harskirchen - Nancy a zpět: 273 km, 117 zdymadel, 70 hodin plavby

Turistické cíle:

Harskirchen, Mittersheim

Liverdun: středověké centrum s opevněním (12.stol)

Toul: Katedrála Sv Štěpána (St Etienne), středověké město, opevnění Vauban, muzeum 

Typy ubytování

 • Sedan 1160:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin(4 až 6 dospělých + děti). 4 kajuty: 4 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 800:

  Pohodlná loď pro 2-3 osoby. Loď se snadno ovládá, je ideální pro 2 dospělé osoby a 1 dítě. Na palubě je 1 kajuta s dvojlůžkem a koupelnou na přídi, obývací prostor s kuchyňským koutem s jídelním stolem, který lze v případě potřeby přeměnit v postel. 

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort VIP 1350:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Na jeho palubu (4 kajuty a 4 koupelny) se pohodlně vejdou větší skupiny (8-10 os.), 2 koupelny / WC.

OCHUTNEJTE S NÁMI

Lodní výtah u Arzviller

Nedaleko vesničky Arzviller, asi 35 km od hlavního města Alsaska Štrasburku, najdete mohutný lodní výtah. Plány na zjednodušení propojení Seiny a Marny říčním kanálem vznikaly již v 18. století za vlády Ludvíka 16. K realizaci takto technicky komplexního řešení však došlo až v roce 1969. Lodní výtah, v Evropě unikátní, měl nahradit systém 17 zdymadel, jejichž překonání bylo poměrně obtížné.

Stavba je patrná již z dálky a slabším povahám může při pohledu na ni běhat mráz po zádech - lodě vjíždí do jakéhosi železobetonového 40 m dlouhého lůžka, které se pak po kolejnicích posouvá šikmo vzhůru do výšky asi 50 metrů. Tento technický zázrak můžete zakusit přímo z paluby Vaší lodi - pohled dolů je však spíše pro silnější povahy.

Výtah funguje na principu Archimedova zákona - lodě, které do přepravní vany vplouvají, vytlačují množství vody odpovídající jejich váze. Zároveň uvádějí do chodu vozík, který jede dolů či nahoru podél nakloněné rampy s přepravní vanou. Zařízení může v podstatě fungovat i bez motorů, které regulují spíše rychlost a mají celkem malý výkon. Návštěvníci si mohou prohlédnout i strojovnu lodního výtahu.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo