Možnosti plavby z Glenac

StřediskoZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE
MístoGlenac
Služby
StravováníBez stravy

 

Glenac se nachází v centru bretaňského Morbihanu, na křižovatce řek la Vilaine, l'Erdre a kanálu z Nantes do Brestu. Budete proplouvat mystickou krajinou plnou magie, pověstí a pradávných tradic. Během plavby můžete poznat řadu zajímavých historických i přírodních památek. Na kanálu z Nantes do Brestu pak můžete navštívit úchvatný hrad v Josselin a městečko Malestroit s krásnými domy z XV. století. Městečko Gacilly známé pro své umělecké dílničky se nachází nedaleko naší základny v Glenacu. Během vaší plavby nesmíte vynechat ani "Ile aux Pies" ("Stračí ostov"), hnízdiště divokých ptáků na skalnaté stěně. Najdete ji na cestě k Redonu. Široká a klikatá řeka Vilaine vás provede hladce svým tokem, více než 40 km bez zdymadel, až k přístavu la Roche Bernard a přehradě v Arzal. Plavba po Vilaine vás v opačném směru zaveze do univerzitního městečka Rennes, které je zároveň hlavním městem Bretagne a dále pak do Dinanu, kamenného městečka s opevněním ze XIII. století. Plavba po hrady poseté Erdre zavede až do Nantes.

         

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND 2 DNY:

 • Glénac - Malestroit a zpět: 55 km, 10 zdymadel

Turistické cíle:

Glénac, Rieux - středověký hrad, Malestroit : muzea v St Marcel, 3km od Malestroit muzeum bretaňského odboje.

nebo

 • Glénac - La Roche Bernard: 90 km, 2 zdymadla

Turistické cíle:

Glénac, Rieux, La Roche Bernard: okouzlující kout s překrásným výhledem na západ slunce nad oceánem, ideální místo pro večerní vycházky.

MINITÝDEN:

 • Glénac - Josselin a zpět: 105 km, 30 zdymadel, 23 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Redon - Messac a zpět: 118 km, 4 zdymadla

Turistické cíle:

Josselin : hrad, muzeum panenek, staré město

Redon : klášter, vojenské muzeum

Blain: městečko s malebným centrem 

TÝDEN:

 • Glénac - Josselin - Les Forges a zpět: 134km, 44 zdymadel, 28 hodin plavby

nebo

 • Glénac - Nantes - Sucé sur Erdre: 135km, 17 zdymadel - jednosměrná plavba

Turistické cíle:

La Gacilly : rozkvetlá vesnice s řadou kaváren a restaurací, centrum Yves Rocher a řemeslné dílničky

Redon : slavný přístav, Nantes: velké univerzitní město s čilým ruchem.

Zajímavosti: botanická zahrada, galerie, zámek kněžny Anne de Bretagne, ...

 

OCHUTNEJTE S NÁMI:

MALEBNÉ MĚSTEČKO LA GACILLY  A YVES ROCHER

Malebná vesnička v centrální Bretagni vděčí v poslední době za svou popularitu hlavně osobnosti světa kosmetiky a parfému. Jako sídlo pro svou firmu si ji totiž vybral Yves Rocher, světově proslulý výrobce parfémů. Založil si zde dokonce i botanickou zahradu (uznávanou ve Francii hlavně pro svou sbírku druhů pelyňku, vstup zdarma) a luxusní Eco Hotel Spa.  Není čemu se však divit. Tato kamenná vesnička s rozkvetlými dvorky a předzahrádkami, osvěžující řeka Aff a celkový poklid tohoto místa již dávno před tím přitahoval řadu umělců a drobných řemeslníků. Najdete zde ateliéry sklářů, sklo rytců, sochařů, uměleckých řezbářů a kovářů, brašnářů, obchůdky módních stylistů a modistek, krámky floristek,…. Jen samotná procházka touto pulzující vesničkou a pohled na rozmanitá řemesla je příjemným zážitkem. Navíc již deset let ožívá vesnička v létě Festivalem fotografií v exteriéru (www.festivalphoto-lagacilly.com ). Jedná se o největší výstavu v plenéru ve Francii. Fotografie rozličných formátů jsou zavěšeny v parcích, na štítech a průčelí domů nebo v ulicích nad hlavami návštěvníků,…Téma je vždy spojeno s přírodou a principy trvale udržitelného rozvoje (na čestnou tabuli ročníku 2013 bylo například nominováno Německo pro svůj příkladný přístup k ekologii, dynamický rozvoj kulturního dění v Berlíně a podporu tisku obecně).

Typy ubytování

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Výborná, pohodlná loď za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obývacím pokoji, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1170:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin.4 dvojlůžkové kajuty šité na míru 8 -10 členné posádce (4 -6 dospělých + děti). 4 kajuty: 4 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confrot 1100:

  Ideální pro posádku 6 až 7 osob (3 párů). Má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 velké postele + 1 lůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 3 koupelny / WC, jedno z nich oddělené.

 • Sedan PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko), kuchyňský koutek s lednicí (130L), vařičem a troubou. Ideální pro 2 - 4 osoby.

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo