Možnosti plavby ze Suce sur Erdre

StřediskoZÁPADNÍ FRANCIE- BRETAGNE
MístoSuce sur Erdre
Služby
StravováníBez stravy

Mezi mořem a zemí, na křižovatce řek a splavných kanálů. Sucé Sur Erdre, městečko, kde sídlí naše základna, je ideálním startem pro plavbu do Nantes. Stačí zdolat pár kilometrů, projet prvním zdymadlem a již se vydáváte na cestu do Nantes, plnou nezapomenutelných hradů a dalších architektonických památek (zajímavá města jako Blain a Redon-založeno v roce 832. Město Redon zve na okouzlující projížďky k přehradě v Arzal či do Rennes, hlavního města Bretagne či až do Dinanu... Pokud pojedete dále po kanálu směrem k Brestu, můžete svoji plavbu nasměrovat do menšího toku řeky Aff a navštívit "rozkvetlé" město Gacilly.

Díky překrásnému okolí kanálů a říček je vnitřní Bretagne ideální destinací pro plavbu ve vrcholném podzimu či na konci jara, kdy jsou místní břehy neuvěřitelně probarvené a provoněné.
 

        

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

 

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 dny:

 • Sucé - Blain a zpět: 70 km, 20 zdymadel, 14 h

nebo

 • Sucé - Nantes a zpět: 60 km, 0 zdymadel, 10h

Turistické cíle:

Hrad v Blain, muzeum místních řemesel a tradic.

Nantes: hrad Chateau des Ducs de Bretagne (XV - XVIII století), Gotická katedrála (XV - XIX.století), 144 m vysoká věž Tour de Bretagne, obchodní haly a galerie "Passage Pommeraye" z konce 19. století, galerie, botanická zahrada

MINITÝDEN:

 • Sucé - Blain - Guenrouet a zpět: 144 km, 30 zdymadel, 23 h

Turistické cíle:

Hrad v Blain, Guenrouet, minigolf, šlapadla, kanoj, koupaliště

TÝDEN:

 • Sucé - Redon - La Gacilly a zpět: 194 km, 32 zdymadel, 35h

nebo

 • Sucé - Redon - La Roche Bernard a zpět: 194 km, 32 zdymadel, 36h

nebo

 • Sucé - Redon - Messac a zpět: 240km, 34 zdymadel, 41h

Turistické cíle:

Muzeum batellerie v Redon, tradiční řemeslné městečko v la Gacilly

Roche Bernard- starobylá vesnička

Messac

2 TÝDNY:

 • Sucé - Josselin a zpět: 284 km, 68 zdymadel, 64h

nebo

 • Sucé - Rennes a zpět: 332 km, 54 zdymadel, 69h

Turistické cíle:

Rennes - hlavní město Bretagne: Parlament Bretagne (1618 - 1655), náměstí la Place Royale, muzea,...

 

OCHUTNEJTE S NÁMI:

Hrad v Blain

Hrad v Blain je jedním ze stavebkteré tvořily opevněný pás okolo Bretaně. Hrad se nachází na levém břehu řeky Isac. Byl vystavěn na počátku 12. století (1104) na skalnatém ostrohu uprostřed mokřad, které jsou pravidelně touto řekou zaplavovány.

Skládá se ze dvou opevněných částí: menší « Petit Chastel » a větší « Grande enceinte ». Svého času byl jedním z nejrozlehlejších a nejimpozantnějších hradů Bretaně a to hlavně v období, kdy patřil mocnému rodu Rohanů, kteří jej z čistě vojenského sídla s obrannou funkcí přeměnili ve zcela luxusní a pohodlnou usedlost, která hostila i takové osobnosti jako Anne de Bretagne a francouzské krále Ludvíka XII. a Jindřicha II

Od 70. let je hrad na seznamu "Kulturních památek" (Monuments historiques).

Typy ubytování

 • Riviera R920:

  Pohodlná a snadno ovladatelná loď, 2 kajuty: 2 velké postele + 2 jednolůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby, celkem 6 pevných lůžek, 1 koupelna / oddělené  WC.

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Výborná, pohodlná loď za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá.3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obývacím pokoji, 2 koupelny / WC.

 • Sedan 1170:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin.4 dvojlůžkové kajuty šité na míru 8 -10 členné posádce (4 -6 dospělých + děti). 4 kajuty: 4 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo