Val Cenis

Výška areálu 1300 - 2800 m
Výška střediska 1400
Z Prahy: 1170 km
55 sjezdovek (125 km)
Počet černých sjezdovek 5 Počet červených sjezdovek 23
Počet modrých sjezdovek 18 Počet zelených sjezdovek 9
28 lanovek a vleků
Počet lanovek 2x
Počet sedaček 13x
Počet vleků 13x
Běžecké tratě (km) 200
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 125 km sjezdovek, 1300 - 2800 m n. m.
 • lyžařské terény s převýšením až 1500 m
 • díky těsné blízkosti ledovců  kvalitní sněhové podmínky až do dubna
 • 200 km upravovaných běžeckých tratí
 • sportovní centrum Parc de Glieres
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • nová kabinová lanovka Vieux Moulin

SKIPASY:

VAL CENIS (VS) - platí pro celou oblast Val Cenis a Termignon, noční lyžování, 1 den lyžování v každém z lyžařských středisek Aussois, Bonneval sur Arc (ledovcové lyžování do 3000 m), la Norma, Valfrejus, Bessans a dále také na běžecké tratě v Bessans, Bramans a Sardieres.  

Více o skipasech

Sport a aktivity střediska:

 • Sportovní centrum (bazén, umělé kluziště, sauna, pára, vířivka, fitness).
 • Noční lyžování, přírodní kluziště, výlety na sněžnicích, sáňkování, psí spřežení, jízda na saních tažených koňmi.
 • Paragliding, heliskiing, ice climbing – lezení na ledové stěně, yooner - jízda na speciálních bobech, via ferrata, tandem ski, Tyrolienne.
 • Kino, bowling, zumba, fitness, jóga, spa, masáže, aromaterapie, restaurace, bary a kluby, animační program.

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékárna, lékař, pošta, banka, supermarket, knihovna, internet point, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Návštěvu výrobny sýru Beaufort.
 • Výlet do vesničky Bonneval-sur-Arc, která dnes patří mezi nejkrásnější vesnice Francie a probíhalo zde natáčení filmu Bella a Sebastian.

IDEÁLNÍ RODINNÁ DOVOLENÁ

Val Cenis patří k jednomu z mála středisek, které si zachovalo tradiční savojský ráz. Tvoří ho dnes 3 vesničky – historickým jádrem je Lanslebourg, dále Lanslevillard s novějšími residencemi a sportovním centrem a klidnější středisko Termignon, které je s lyžařskou oblastí Val Cenis propojeno dvěma sedačkovými lanovkami. Lyžařské terény s převýšením až 1500 m v těsné blízkosti ledovců zaručují kvalitní sněhové podmínky od prosince do dubna a uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Vaši dovolenou si můžete zpestřit prohlídkou výrobny sýrů značky Beaufort, návštěvou sportovního centra „Parc de Glieres“ s krytým bazénem, umělým kluzištěm, saunou a fitness. Pro milovníky běžeckých stop je upravováno 80 km tratí v Bessans.

Z Val Cenis je možné podniknout i velmi atraktivní výlety. S příplatkem k vašemu skipasu můžete využít nabídku lyžování v ledovcovém středisku Bonneval sur Arc (ledovec 3000 m) nebo lyžovat v oblasti Val Thorens, kam se dostanete lanovkou z Orelle.

Věděli jste, že...?

Val Cenis vzniklo propojením původních vesniček Lanslebourg a Lanslevillard v roce 1967. Toto lyžařské městečko se nachází v krásné přírodě mezi národním parkem Vanoise (Parc national de la Vanoise) a průsmykem Mont-Cenis na francouzsko italské hranici. Turistický ruch se zde neomezuje pouze na zimní období a svahy lákající příznivce alpského lyžování. Nedaleko od Val Cenis, na samém dolním konci údolí Maurienne, se totiž nachází unikátní vesnička Bonneval-sur-Arc, která dnes oficiálně patří mezi 151 nejkrásnějších vesnic Francie (což je hodnocení velmi prestižní). Autentičnost tohoto místa vystihuje věrně způsob života v Alpách v dávných dobách. Tradiční architektura zde byla citlivě zachována: domy vystavené z kamenů spojených vápnem, úzká, vertikální okna bez okenic. Fasády vystavené slunci byly často rozšířeny o balkony (nazývané galerie), na některých z nich se dodnes suší cihličky z ovčího trusu, se kterými se dříve topilo. Na střechy byly pokládány silné pláty břidlice, které měly odolat velkému tlaku sněhu. Městečko Bonneval sur Arc je pyšné na svoji tradiční architekturu do takové míry, že ji podřizuje dobrovolně i svůj komfort; veškeré dráty elektrického napětí jsou vedeny pod zemí. Návštěvník tak neuvidí jediný elektrický kabel, žádný satelit ani anténu. Za návštěvu zde stojí i nedaleká obec Ecot s kostelem ze 12. století a s řadou původních nedávno opravených domů.

 • Novinka

  FRANCIE S DELEGÁTEM

   

  Garantovaná služba - delegát ve středisku i v autobuse.

  "Jako za starých časů"

  Autobusové zájezdy

 • Last minute

  LA ROSIERE

  Residence Les Balcons

  sauna, bazén

  21.1. - 28.1.2023

  AP 4/4 os. 11590 Kč/os. 

  (vč. slevy 400 Kč/os.)
  ubytování + skipas
 • Doporučujeme

  ALPE D HUEZ

  Les Balcons d´Aurea

  residence s bazénem

  jarní prázdniny Praha 1-5

  11.3. - 18.3.2023

  AP 4/4 os.  9090 Kč

  ubytování + skipas 6d

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po a st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo