Kaprun - Zell am See

Výška areálu 750 - 3029 m
Výška střediska 770 - 790 m
Z Prahy: 480 km
(140 km)
Počet černých sjezdovek 28 Počet červených sjezdovek 52
Počet modrých sjezdovek 60 Počet zelených sjezdovek 0
49 lanovek a vleků
Počet lanovek 17x
Počet sedaček 17x
Počet vleků 15x
Běžecké tratě (km) 107
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 140 km sjezdovek od 750 až po 3 029 m n.m. pro náročné lyžaře i pro děti
 • ledovec Kitzsteinhorn zaručuje skvělé sněhové podmínky
 • lyžování až ve výšce přes 3000 m. n. m. s převýšením až 2200metrů
 • Mekka freeridového lyžování, skialpinisti si zajisté přijdou na svoje na Kitzsteinhornu
 • rozsáhlé snowparky i s vlnami, skoky či překážkami
 • Tauern Spa Zell am See/Kaprun – druhý největší lázeňský komplex Rakouska
 • 107 km upravovaných běžeckých tratí jak na ledovci, tak i níže kolem jezera
 • výborná dostupnost do další lyžařské arény – Saalbach Hinterglemm

SKIPASY:

ZELL AM SEE / KAPRUN - oblast Zell am See, Kaprun

ALPIN CARD - platí pro Skicircus, Schmitten, Kitzsteinhorn, Hinterreit

ALL STAR CARD – platí v 10 lyžařských střediscích

Středisko poskytuje slevy ke skipasům

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

Bazén Tauern Spa Zell am See Kaprun (druhý největší lázeňský svět v Rakousku: bazény se sladkou i slanou vodou, masáže, sauna, fitness, parní lázeň, solárium,…), kluziště, běžky, sáňkařská dráha (1600 m), obří skluzavka, výlety na sněžnicích, skialpy, sportovní hala na tenis, squash, paragliding, snowrafting a snowtubingem, noční sáňkování.

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma, informační centrum, wi-fi připojení k internetu, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, hlídaní dětí, supermarkety a různé obchůdky, lékař, zubař, lékárna, banka, pošta, taxislužby, čerpací stanice.

Doporučujeme

 • První ranní sjezd po 6 km sjezdovce Schmittenhohe Nord Schuttabfahrt (1200 m výškového rozdílu)
 • Další lyžování z nově vybudované 10 místné kabinové lanovky ZellamseeXpress nad Viehhofen a výhledy z druhé strany Schmittenhohe. Vyzkoušejte skiroute do Viehhofen (napojení na Glemmtal a arénu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn). Skiroute končí v Kreuzlehengraben ve Viehhofen. Odtud odjíždí každou hodinu autobus zpět do Zell am See. Jízda trvá cca 30 minut. Bus je zdarma pro držitele skipasu. Stejným busem se dostanete i do Glemmtal, odkud je vstup do arény Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Výstavba kabinkové lanovky představuje první fázi napojení na arénu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, které bude napojeno v sezoně 2017/18. Posledním krokem bude výstavba lanovky z Viehhofenu na dolní stanici nové 10 místné kabinky.

Mekka freeridového lyžování

Tradičně oblíbená oblast našich lyžařů, která nabízí prakticky vše, co od alpského lyžařského střediska očekáváte. V Zell am See najdete možnosti sportovního vyžití i zábavu po 365 dní v roce. V blízkém Kaprunu můžete využít celoroční lyžování na Kitzsteinhornském ledovci, kde jsou lyžaři vítáni po celých deset měsíců v roce. Vynikající lyžařské tratě všeho druhu v areálu Schmittenhöhe (77 km sjezdových tratí) nebo svět ledu a sněhu na ledovci Kitzsteinhorn (41 km tratí) jsou jistotou mnohých lyžařských zážitků. Náročnější lyžaři se mohou pustit na 5 neznačených freeridových svahů Kitzsteinhornu. Všechny jsou situovány v relativní blízkosti vleků či lanovek, což zajišťuje jejich větší bezpečnost. Vyznavačům volných terénů slouží i početné informační tabule, Freeride Info Base centrum či různé workshopy. O oblíbenosti Kaprunu u freeridistů svědčí i fakt, že se zde konají prestižní závody ve volném terénu Freeride World Tour.

Obrovskou výhodou pro vášnivé lyžaře je i blízkost dalšího střediska (takřka „přes kopec“), Saalbach-Hinterglemm.  Městečko Maishofen, které se nachází na půl cesty mezi oběma středisky, nabízí širokou škálu ubytování za velmi příznivé ceny (privátní apartmány, penziony i hotely).

Na své si zde však přijdou i začátečníci a děti (těm doporučujeme oblasti Maiskogel a Schmittenhöhe).  Běžkaře nezklame bohatá nadílka tratí (220km bílých stop). Ve středisku je dále vodní svět Tauern SPA.

Věděli jste, že...?

…se v tomto regionu nachází největší ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen na světě?

V městečku Werfen se nachází největší systém ledových jeskyní na světě  - v hlubinách čeká letní návštěvníky dvouhodinová prohlídka v kmitavém světle plamínků karbidových lamp, které vrhá romantické stíny na labyrinty chodeb, majestátní dómy, led, krápníky a třpytivý led. Teplota zde nestoupne nad bod mrazu. Komplex je bohužel v zimě uzavřen, na našich stránkách se však můžete inspirovat alespoň fotkami.

Vstup do jeskyně, zdola skrytý, byl objeven až v roce 1880 přírodovědcem Antonem von Posseltem, který pronikl do hloubky přibližně 200m. Přestože se se svým objevem netajil a napsal o něm článek, celých 30 dalších let byla jeskyně zapomenuta. Teprve v roce 1913 byla podniknuta první objevná expedice a od roku 1920 může toto místo navštěvovat i veřejnost.  

 

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo