Informace k situaci Koronaviru

Vážené klientky, vážení klienti, 

na základě usnesení vlády České republiky ze dne 14.března 2020 došlo k uzavření pobočky CK Talpa. V důsledku tohoto opatření nejsme schopni reagovat na všechny Vaše telefonní a e-mailové požadavky. Tyto začneme postupně vyřizovat po pominutí těchto opatření.

Telefonní linka nyní slouží pouze pro řešení urgentních případů, a to od pondělí do pátku v čase 10-14 hod.

Vývoj událostí je nyní velmi dynamický a stávající omezení se mohou měnit nepředvídatelně. Prosíme, vyčkejme společně na další vývoj situace.

Zkusme tento čas využít k odpočinku, péči o své blízké a své zdraví. Protože to, je to nejdůležitější.

Děkujeme za pochopení.

kolektiv CK Talpa

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Stanovisko AČCKA:

https://www.accka.cz/stranky/o-nas/novinky-z-deni-accka/stanovisko-accka-k-vyhlaseni-stavu-nouze-2531

 

Prohlášení pojištoven:

UNION pojišťovna

https://www.unionpojistovna.cz/app/aktuality/Dulezite-informace-v-souvislosti-se-sirenim-KORONA-viru-COVID-19.html

ČSOB pojišťovna

https://www.csobpoj.cz/documents/10332/32926/Verejny_prislib-cestovni_pojisteni_pojisteni_lecebnych_vyloh_02-2020.pdf/00c0dfde-cf44-4bc1-06d4-b529de19a22a?t=1582286808230

 

12.03.2020

Vážené klientky, vážení klienti, 

 

Vláda ČR dnes vyhlásila s okamžitou platností a účinností Nouzový stav.

Podle tohoto a na něj navazujících ustanovení a opatření jsou veškeré cesty do rizikových oblastí zákonem zakázány. Vycestování za hranice ČR (do rizikové oblasti) je tedy pro české občany hodnoceno jako trestný čin.

V návaznosti na vyhlášená nouzová opatření nebudou uskutečněny zítřejší autobusové odjezdy z ČR do Francie.

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/

 

 

Pod tímto odkazem naleznete usnesení Vlády České Republiky.

https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Usneseni-vlady-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu.pdf

Záznam z tiskové konference po dnešním mimořádném jednání vlády naleznete zde:

https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-konference/2020_03_12-TK-k-mimoradnemu-zasedani-vlady.MP3

 

Snažíme se reagovat na vzniklý stav. Tato situace je pro všechny zúčastněné strany bezprecedentní a proto Vás prosíme o trpělivost při hledání řešení.

O dalších postupech Vás budeme informovat.

 
 

09. 03. 2020

Plánované uzavření dalších italských středisek

Vážené klientky, vážení klienti, 

dnes odpoledne a v podvečer jsme obdrželi oficiální informaci o tom, že další italská zimní střediska budou dne 11. 3. 2020 zastavovat provoz. Týká se to i oblastí, kde není vyhlášena karanténa (v regionu Lombardie a dalších 14 provinciích). 

V následujících střediscích se zítra, tedy 10. 3. 2020, rozjedou v letošní zimní sezóně lanovky naposledy:

 • Val di Fiemme / Obereggen 
 • Val di Fassa e Carezza 
 • Val Gardena / Alpe di Siusi 
 • Alta Badia 
 • San Martino / Passo Rolle 
 • Alpe Lusia / San Pellegrino 
 • Arabba / Marmolada 
 • Civetta 
 • Valle Isarco 
 • Kronplatz - Plan de Corones 
 • 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti 

 

 • Tonale (část Trentino) 
 • Paganella 
 • Madonna di Campiglio / Pinzolo 
 • Folgaria / Lavarone 
 • Monte Bondone 
 • Pejo
 • Marilleva / Folgarida

 

 • Val Senales - Schnalstal 
 • Speikboden - Klausberg 
 • Monterosa Ski (část Valle d'Aosta) - poslední den lyžování neděle 8. 3.
 • Cervinia - poslední den lyžování neděle 8. 3.
 • Sella Nevea - Canin
 • Tarvisio  
 • Sappada 
 • Ravascletto - Zoncolan 

Je to pro nás zcela nová a náročná situace, kterou jsme za celou dobu existence CK Talpa nikdy nezažili. Proto Vás prosíme o shovívavost při administrativním řešení tohoto problému. Se všemi klienty, kteří jsou momentálně v dotčených střediscích na dovolené, se co nejdříve spojíme a budeme je o nastalé situaci informovat. V lyžařských střediscích, kde máme přítomné delegáty, budou našim klientům k dispozici a připraveni pomoci se vším, co bude potřeba. Stejně tak budeme postupně kontaktovat ty z Vás, kteří jste do těchto středisek měli teprve vyrazit. Chceme Vás ujistit, že pokud máte v tuto chvíli koupený zájezd do některého z těchto středisek, dostanete od nás své peníze samozřejmě zpět. 

08. 03. 2020 

Vyhlášení karantény v Lombardii

Vážené klientky, vážení klienti,

italská vláda dnes v noci vyhlásila karanténu pro celý region Lombardie a k tomu provincie Modena, Parma, Piacenza, Reggio dEmilia, Rimini, Pesaro a Urbino, Asti, Alessandria, Novara, Verbano-Cuiso-Ossola, Vercelli, Padova, Treviso, Benátky.

Tyto oblasti budou zcela uzavřené a nebude možné do nich přijet ani z nich odjet. Všem našim klientům, kteří jsou momentálně v lyžařských střediscích na území postižených vyhlášenou karanténou, bude dnes umožněno odjet zpátky do České republiky. Klientům jsou k dispozici naši delagáti, kteří jsou připraveni jim s čímkoliv pomoci.

Klienty, kteří měli do postižených oblastí v dalších dnech namířeno, budeme kontaktovat a informovat o zákonných postupech v rámci objednaných a stornovaných zájezdů do Itálie, a to jednotlivě.

 

06.03.2020 

Vážené klientky, vážení klienti, 

v posledních hodinách se na nás ve velkých počtech obracíte se žádostmi o storna vašich zájezdů do Itálie. Po odpoledním rozhodnutí vlády o povinné 14denní karanténě pro všechny občany vracející se z Apeninského poloostrova, tomu plně rozumíme. 

Vláda tento krok označila za nezbytný v zájmu národní bezpečnosti, přestože všechna italská zimní střediska fungují bez omezení a Italové mohou do České republiky cestovat i nadále. Premiér k tomu dnes (tj. 06.03.2020) v Událostech České televize řekl, že cestovní kanceláře mohou zájezdy do Italie nabízet dál. Zároveň je ale jasné, že nařízená karanténa bude pro naprostou většinu klientů natolik odrazující, že své pobyty odřeknou. 

Očekáváme tedy, ze vláda plně ponese i finanční důsledky tohoto bezprecedentního rozhodnutí. Premiér, stejně jako ministryně pro místní rozvoj, dnes přislíbili, že budou jednat o kompenzacích pro klienty cestovních kanceláří. Pevně věříme, že vláda těmto slibům dostojí a my jsme samozřejmě připraveni tyto peníze okamžitě vrátit našim klientům. 

Stejně tak budeme postupovat případě, že se nám podaří vyjednat alespoň částečné kompenzace od italských hoteliérů. 

 

Výše uvedené informace vycházejí z informací, které jsou dispozici ve chvíli zveřejnění a které jsou považovány za důvěryhodné. Naše společnost nemůže převzít záruku za správnost a úplnost informací, ani odpovědnost za případné škody. Krizové situace jsou často velmi nepřehledné a mohou se rychle změnit.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

ZAVŘENO

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo