Pojištění

Pojištění k zájezdům

Cestovní pojištění od Union pojišťovny - sjednání online

Cestovní pojištění od Union pojišťovny

Cestovní pojištění ČSOB pojišťovny

V základní ceně zájezdu není pojištění zahrnuto. Pojištění však můžete mít uzavřeno naším prostřednictvím.

V takovém případě máte ve Vašem odbavení přiloženou „kartu pojištěnce“ spolu se základní informační brožurou, které si pro případ vzniklých pojistných událostí pečlivě uschovejte. Za předpokladu, že výše uvedeným způsobem pojištěni nejste, doporučujeme Vám uzavřít pojištění u některé z pojišťoven. V každém případě je nutné uzavření pojištění léčebných výloh při pobytu v zahraničí, na zvážení je uzavření úrazového pojištění či pojištění pro případ zcizení věcí a zavazadel. Velmi důležité je pojištění odpovědnosti za škody. Je vhodné mít s sebou i kartičku pojištění ČR, která je při vyšetření někdy vyžadována.

CK Talpa zprostředkovává pojištění u ČSOB pojišťovny a u Union poisťovni SK. Je však třeba si uvědomit, že sjednáním pojistky u jakékoli pojišťovny nastává vztah mezi vámi a pojišťovnou. CK Talpa Vám tuto pojistku pouze zprostředkuje. Proto je ve Vašem zájmu se předem podrobně seznámit s pojistnými podmínkami.

Musíme vás však upozornit na zkušenost, která se nám již několikrát přihodila a nemůžeme ji nijak ovlivnit, a to je přístup ošetřujícího lékaře k pojišťovnám. V některých případech požaduje lékař platbu v hotovosti a starost s vyřizováním přenese na pacienta. Pojišťovna, po příjezdu pacientovi po předložení potřebných dokladů a účtů, vše proplatí. Obecně konstatujeme, že čím větší zdravotnické zařízení, tím i větší ochota ke spolupráci s pojišťovnami. Počítejte proto s těmito nenadálými vydáními předem (kreditní karta, větší finanční rezerva).

V případě srážky a šetření úrazu na sjezdovce se snažte vyhnout podpisu jakéhokoli protokolu a v nevyhnutelných situacích napište do dokumentu česky, "nerozumím textu“ i v případě, že se jedná o policejní protokol.

Např. ve Francii nejsou residence pojištěny proti krádeži. Lyžárnu používáte na vlastní nebezpečí. Pokud dojde ke krádeži, můžete uplatnit Vaši pojistku. Zkontrolujte však, že máte v pořádku vyplněný protokol od policie, kde musí být jasně uvedeno, že bylo použito násilí nebo překonaná překážka. Pojištění se vztahuje pouze na věci ve Vašem osobním vlastnictví, ne na věci z půjčoven.

Kromě vyznačených upravovaných tratí existují v řadě středisek bohaté možnosti mimosjezdovkového lyžování. Upozorňujeme, že na jízdu mimo sjezdovky se vztahují jen vybrané typy pojištění. Tyto oblasti nejsou pod pravidelným dohledem Horské služby. Proto nepřehlédněte značení možných nebezpečí:např. černožlutá šachovnice - nebezpečí lavin (risiques d´avalanches), černožluté tyče u sjezdovek - nebezpečí mimo sjezdovku.

 

Pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře dle zákona 159/1999 Sb. - Union pojišťovna

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
Osobní schůzky po dohodě.

Ostatní komunikaci prosíme elektornicky.

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo