Možnosti plavby ze Somail

StřediskoJIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI
MístoSomail
Služby Parking
StravováníBez stravy

 

Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Odtud jste totiž na dosah romantickým zákoutím jednoho z nejvyhledávanějších míst Francie - kanálu du Midi.

Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

Odtud můžete vyplout na východ, napojit se na kanál de la Robine a navštívit město Narbonne s historií starší 2500 let. O kousek dál již budete projíždět (v Port la Nouvelle) bránou do Středozemního moře a jeho písčitých pláží. Plavba vstříc jezeru Thau Vás zavede do tunelu Malpas nebo k oppidu v Ensérunnes, či do Fonsérannes (7zdymadel) a Agde. 

Pokud se ze Somail vydále na západ, naskytne se vám pohled na vinařské vesničky (odrůdy Minervois) a nakonec na pevnost Carcassonne (prohlídka Vám zabere minimálně 1/2 dne)…

Jednosměrná plavba po kanálu du Midi je možná v úseku ze Somail do Port Lauragais nebo ze Somail do Aigues Mortes.

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže - uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání, nebo je naleznete u jednotlivých typů lodí.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY:

 • Le Somail - Fonsérannes a zpět: 82km, 0 zdymadel, 11 hodin plavby

nebo

 • Le Somail - Homps a zpět: 42km, 12 zdymadel, 10 hodin plavby 

Turistické cíle:

Argeliers : hrad z 12. století (zařazen na seznam historických památek). Tradiční trh v úterý a pátek dopoledne.

Colombiers : sklepení, tunel v Malpas a předrománské opidum v Ensérune.

Fonsérannes : nádherná řada 7 zdymadel. 

Homps : jezero Jouarres - možnost koupání, vodní sporty, románská kaple z 12. století, věž Maltézských rytířů

MINITÝDEN:

 • Le Somail - Narbonne - Fonsérannes a zpět: 111km, 20 zdymadel, 20 hodin plavby

nebo

 • Le Somail -Port la Nouvelle a zpět: 74km, 24 zdymadel, 15 hodin plavby

​nebo

 • Le Somail - Marseillette a zpět: 80km, 34 zdymadel, 22 hodin plavby

Turistické cíle:

Narbonne: historické město s řadou římských památek a arcibiskupským palácem

Fonserannes: sestava 7 zdymadel (unikátní ve Francii)

Argeliers: hrad na seznamu národního dědictví

Port la Nouvelle: 7. Přístav Francie, přístup k plážím

Ventenac en Minervois: muzeum vína

Homps : jezero Jouarres - možnost koupání, vodní sporty, románská kaple z 12. století, věž Maltézských rytířů, Marseillette

1 TÝDEN:

 • Le Somail - Trébes a zpět: 100km, 40 zdymadel , 26 hodin plavby

nebo

 • Le Somail - Carcassone a zpět: 124km, 52 zdymadel , 33 hodin plavby

nebo

 • Le Somail - Agde a zpět: 130km, 22 zdymadel , 23,5 hodin plavby

nebo

 • Le Somail - Port Lauragais: 116km, 60 zdymadel, 32 hodin plavby - jednosměrná plavba 

nebo

 • Le Somail - Aigues-Mortes: 139km, 15 zdymadel, 27 hodin plavby - jednosměrná plavba 

Turistické cíle: 

Ventenac en Minervois: muzeum vína

Homps : jezero Jouarres - možnost koupání, vodní sporty, románská kaple z 12. století, věž Maltézských rytířů, Marseillette

Carcassonne: středověké městečko s 3 km dlouhými hradbami

Argeliers: hrad z 12. Století zapsán na seznamu národních památek

Foínserannes: sestava 7 zdymadel (unikátní ve Francii)

Carnon: pláže

Colombiers, Aigues - Mortes, Sete, Agde

Typy ubytování

 • Riviera R920:

  Pohodlná a snadno ovladatelná loď, 2 kajuty: 2 velké postele + 2 jednolůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby, celkem 6 pevných lůžek, 1 koupelna / oddělené WC.

 • Sedan 800:

  Pohodlná loď pro 2-3 osoby. Loď se snadno ovládá, je ideální pro 2 dospělé osoby a 1 dítě. Na palubě je 1 kajuta s dvojlůžkem a koupelnou na přídi, obývací prostor s kuchyňským koutem s jídelním stolem, který lze v případě potřeby přeměnit v postel.

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Pohodlná loď za výhodnou cenu pro 6-8 osob. Loď se snadno ovládá a je ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 dvoulůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC.

 • Sedan 1170:

  Říční loď vysokého standardu s veškerým pohodlím. Díky velkému prostoru je tato loď ideální volbou pro více rodin. 4 dvojlůžkové kajuty šité na míru 8 - 10členné posádce (4-6 dospělých + 4 děti). 4 kajuty: 4 dvoulůžka + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC.

 • Sedan 1310:

  Nádherná loď pro říční turistiku s velkým obývacím prostorem a nádherným výhledem pro 10-12 osob. Přes svoji velikost velmi dobře ovladatelná loď. 5 kajut: 5 dvoulůžek + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC, ideální pro 10 osob (6 dospělých + 4 děti).

 • Sedan PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko). Ideální pro 2 - 4 osoby. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 900 DP:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 2 koupelny / 2 WC. Od modelu Grand Confort 900 se liší dvěma pilotními posty. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1100:

  Prostorná loď vhodná pro posádku 7 až 9 osob (ideální pro 3 páry + 1 dítě). Loď má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 dvoulůžka  + 1 jednolůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, 3 koupelny / 3 WC. Přípojka na 220 V na palubě. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1350 B:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Model 1350 B je vhodný pro větší skupiny (8-10 os.). Vše je zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 4 kajuty - 2 dvoulůžka / 4 jednolůžka (dají se spojit) + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel v obytném prostoru, každá kajuta má svou vlastní koupelnu s WC. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Grand Confort 1350 VIP:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Model VIP je luxusní, výjimečně prostorná loď určená pro 4 – 6 os (2 páry). Na lodi se nachází 2 velké kajuty s dvoulůžkem, každá s vlastní koupelnou a oděleným WC. Obytný prostor s možností spaní pro další 2 os. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Duo:

  Loď je ideální pro plavbu v páru. Interiéry jsou velmi důmyslně řešené, jsou prostorné a komfortní, zadní terasa pro možnost venkovního posezení.1 kajuta: 1 velká postel + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby v obytném prostoru, koupelna / WC, obývací plocha 8 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Quattro:

  Loď se 2 kajutami, ideální pro plavbu 2 párů (nebo 1 páru a 2 dětí). 2 kajuty: velké postele (140 x 195) rozložitelné na 4 jednolůžka + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby, 2 x koupelna / 2 WC. Obývací plocha 9 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Quattro S:

  Zvláštností této lodi je její luxusní kajuta, na palubě je také oddělená kajuta pro děti či hosty. 2 kajuty: velké postele (140 x 195) + rozkládací dvoulůžko pro 2 osoby ,1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, Obývací plocha: 9 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Sixto:

  Loď se 3 prostornými kajutami ideální pro plavbu 3 párů (nebo 2 páru a 2 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky. 3 kajuty: velké postele (140 x 195), 1 x prostorná koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, 1 x koupelna u kajuty na přídi, Obývací plocha11 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Sixto Prestige C:

  Loď se 2 kajutami ideální pro plavbu 2 párů (nebo 1 páru a 2 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky. 2 kajuty: 2 dvoulůžka (1 lze rozložit na 2 jednolůžka) + 1 dvoulůžko v obytném prostoru. Kajuta na přídi typu „suita“ s velkou postelí, šatnou, salonek, boční kajuta s dvoulůžkovou postelí, kterou lze oddělit na 2 lůžka pro děti či hosty, 1 x koupelna s vestavěným sprchovým koutem / 1 WC. Obývací plocha 11 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

 • Estivale Octo:

  Loď se 4 kajutami ideální pro plavbu 4 párů (nebo 2 páru a 4 dětí). Vnitřní vybavení je důmyslně vyřešeno pro co největší pohodlí posádky. 4 kajuty: velké postele (140 x 195), které lze rozložit na 8 jednolůžek + velká postel rozložitelná na 2 jednolůžka, kajuta na přídi typu „suita“ s velkou postelí, šatnou, salonek, boční kajuta s dvoulůžkovou postelí, kterou lze oddělit na 2 lůžka pro děti či hosty, 2 x koupelna s vestavěným sprchovým koutem / WC, sušák na ručníky, obývací plocha 11 m2. Přípojka na 220 V na palubě.

OCHUTNEJTE S NÁMI

Agde

V Agde kdysi stávala fénická a později řecká osada. Z této doby také pochází název města (Agathé Tyché "šťastná náhoda"). Dnes je toto dvacetitisícové městečko v ústí řeky Hérault na pobřeží Středozemního moře příjemným rybářským přístavem s malebnou starou zástavbou a románskou katedrálou svatého Štěpána v Agde .  

Dnešní podoba katedrály (Cathédrale Saint-Étienne d'Agde) pochází z 12. století, kdy byla na základech staršího kostela z doby karolínské postavena nová budova. Jako stavební materiál byl použit černý čedič ze sopečného lomu v Mont St Loup a budova má pevnostní charakter, proto zde jsou až třímetrové zdi. Až do francouzské revoluce zde bylo sídlo biskupství.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po - čt: 10:00 - 18:00
pá: 10:00 - 15:00   

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo