Možnosti plavby ze Somail

StřediskoJIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI
MístoSomail
Služby
StravováníBez stravy

 

Pokud se rozhodnete pronajmout si loď a vyplout z malebného přístavu le Somail, určitě nebudete litovat. Odtud jste totiž na dosah romantickým zákoutím jednoho z nejvyhledávanějších míst Francie - kanálu du Midi.

Malé přístavní městečko Somail se nachází v půli cesty mezi Carcassonne a Béziers, na jednom z nejplynulejších úseků plavby po kanálu ve Francii - 52 km bez zdymadel!

Odtud můžete vyplout na východ, napojit se na kanál de la Robine a navštívit město Narbonne s historií starší 2500 let. O kousek dál již budete projíždět (v Port la Nouvelle) bránou do Středozemního moře a jeho písčitých pláží. Plavba vstříc jezeru Thau Vás zavede do tunelu Malpas nebo k oppidu v Ensérunnes, či do Fonsérannes (7zdymadel) a Agde. 

Pokud se ze Somail vydále na západ, naskytne se vám pohled na vinařské vesničky (odrůdy Minervois) a nakonec na pevnost Carcassonne (prohlídka Vám zabere minimálně 1/2 dne)…

Jednosměrná plavba po kanálu du Midi je možná v úseku z Bram do Somail (nebo naopak).

      

Na této základně si můžete způjčit tyto druhy lodí: 

Cena záleží na délce plavby a typu lodi, ceníky najdete níže nebo u jedotlivých typů lodí. Uvedené ceny platí pro týdenní plavby. Pro kratší či delší plavby zasíláme ceny na vyžádání.

ITINERÁŘ

VÍKEND, 2 DNY:

 • Le Somail - Fonsérannes a zpět: 82km, 0 zdymadel, 11 hodin plavby

Turistické cíle:

Argeliers : hrad z 12. století (zařazen na seznam historických památek). Tradiční trh v úterý a pátek dopoledne.

Colombiers : sklepení, tunel v Malpas a předrománské opidum v Ensérune.

Fonsérannes : nádherná řada 7 zdymadel. 

MINITÝDEN:

 • Le Somail - Narbonne - Fonsérannes a zpět: 111 km, 20 zdymadel, 20 hodin plavby

nebo

 • Le Somail -Port la Nouvelle a zpět: 74 km, 24 zdymadel, 15 hodin plavby

​nebo

 • Le Somail - Marseillette a zpět: 80 km, 34 zdymadel, 22 hodin plavby

Turistické cíle:

Narbonne: historické město s řadou římských památek a arcibiskupským palácem

Fonserannes: sestava 7 zdymadel (unikátní ve Francii)

Argeliers: hrad na seznamu národního dědictví

Port la Nouvelle: 7. Přístav Francie, přístup k plážím

Ventenac en Minervois: muzeum vína

Homps : jezero Jouarres - možnost koupání, vodní sporty, románská kaple z 12. století, věž Maltézských rytířů, Marseillette

1 TÝDEN:

 • Le Somail - Port Lauragais: 118km, 54 zdymadel, 32 hodin plavby - jednosměrná plavba 

nebo

 • Le Somail - Thau - Bellegarde: 184km, 15 zdymadel , 29 hodin plavby - jednosměrná plavba k pobřeží Středozemního moře 

nebo

 • Le Somail - Agde a zpět: 130km, 22 zdymadel , 23 hodin plavby

Turistické cíle: 

Ventenac en Minervois: muzeum vína

Homps : jezero Jouarres - možnost koupání, vodní sporty, románská kaple z 12. století, věž Maltézských rytířů, Marseillette

Carcassonne: středověké městečko s 3 km dlouhými hradbami

Argeliers: hrad z 12. Století zapsán na seznamu národních památek

Foínserannes: sestava 7 zdymadel (unikátní ve Francii)

Carnon: pláže

Colombiers, Aigues - Morte, Sete, Agde

Typy ubytování

 • Sedan 1000:

  Poskytuje stejný komfort jako jeho větší „bratři“ této třídy. Výborná, pohodlná loď za výhodnou cenu. Loď se snadno ovládá. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby v obývacím pokoji, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 900:

  Loď, která je pro svou dispozici ideální pro 2 páry nebo 1 pár a 3 děti. 2 kajuty: 2 velké postele + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort 1100:

  Ideální pro posádku 6 až 7 osob (3 párů). Má dvě venkovní terasy, vnitřní a venkovní pilotní posty, 3 kajuty: 3 velké postele + 1 lůžko + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 3 koupelny / WC, jedno z nich oddělené.

 • Sedan 1010:

  Snadno ovladatelná a pohodlná loď. Ideální pro 4 dospělé a 2 děti. 3 kajuty: 3 velké postele + rozkládací lůžko pro 2 osoby, 2 koupelny / WC.

 • Sedan PRIMO:

  PRIMO je díky své šířce (3,4m) velmi stabilní loď s příjemně prostorným, moderně zařízeným interiérem. V obývacím prostoru s plochou 7m2 najdete dvojpostel, stůl a rozkládací kanape (další dvoulůžko), kuchyňský koutek s lednicí (130L), vařičem a troubou. Ideální pro 2 - 4 osoby.

 • Grand Confort 1350:

  Ideální pro posádku o 4 - 6 osobách. Luxusní loď, kde je vše zařízeno pro co největší komfort: velký obývací prostor s televizí, 2 kajuty s dvoulůžkem + 1 lůžko rozložitelné na 2lůžkovou postel, 2 koupelny / WC.

 • Grand Confort VIP 1350:

  Nicols 1350 je největším modelem kategorie "Grand Confort". Na jeho palubu (4 kajuty a 4 koupelny) se pohodlně vejdou větší skupiny (8-10 os.), 2 koupelny / WC.

OCHUTNEJTE S NÁMI

Agde

V Agde kdysi stávala fénická a později řecká osada. Z této doby také pochází název města (Agathé Tyché "šťastná náhoda"). Dnes je toto dvacetitisícové městečko v ústí řeky Hérault na pobřeží Středozemního moře příjemným rybářským přístavem s malebnou starou zástavbou a románskou katedrálou svatého Štěpána v Agde .  

Dnešní podoba katedrály (Cathédrale Saint-Étienne d'Agde) pochází z 12. století, kdy byla na základech staršího kostela z doby karolínské postavena nová budova. Jako stavební materiál byl použit černý čedič ze sopečného lomu v Mont St Loup a budova má pevnostní charakter, proto zde jsou až třímetrové zdi. Až do francouzské revoluce zde bylo sídlo biskupství.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo