Doprava se uskutečňuje luxusními autobusy splňujícími požadavky pro mezinárodní dopravu pro státy EU, s občerstvením, lednicí, videem a WC. Odjezdy jsou zpravidla 1 den před uvedeným dnem nástupu pobytu, převážně pátek večer (dle typu střediska) z Prahy. Odjezd ze středisek převážně s návratem do Prahy následující den po ukončení pobytu.

Odjezdové místo je Praha, pokud není uvedeno ve smlouvě o zájezdu jinak. Jiná odjezdová místa než je Praha, požadavky na svoz a ceny za tyto služby je nutné předem objednat a uhradit v CK. PŘESNÉ MÍSTO, ČAS ODJEZDU, TRASA, JE VŽDY SDĚLENO V POKYNECH K ODJEZDU, KTERÉ OBDRŽÍ ZÁKAZNÍK NEJPOZDĚJI 7 (sedm) DNÍ PŘED ODJEZDEM NA ZÁJEZD. CK si vyhrazuje právo nečekat na účastníky zájezdu, kteří se nedostaví k odjezdu nejpozději ve stanovenou hodinu, s tím, že tímto nevzniká nárok na žádnou náhradu.

Vzhledem k objemu zavazadlového prostou a přísným předpisům povolené váhy náprav u busů je počet a velikost zavazadel omezena. Na jednoho zákazníka 1 (jedno) cestovní zavazadlo průměrných rozměrů cca do 25 kg, 1x taška pouze pro lyžařské boty a jedno malé příruční zavazadlo do busu do 3 (tří) kg, 1 pár lyží nebo 1x snowboard. Jiné množství zavazadel, lyží či snowboardů musí být předem projednáno s CK. Vyšší množství zavazadel je po projednání za úhradu. Pokud klient překročí uvedený hmotnostní limit zavazadel, může řidič popř. zástupce CK vyloučit nadlimitní zavazadlo z přepravy. Z přepravy jsou vyloučeny omamné a návykové látky, a to v jakémkoli množství. Zavazadla mohou být označována štítky, dle pokynů dopravce.
Každý cestující je povinen si svá zavazadla za asistence řidiče naložit do autobusu. V případě přestupu po trase si je přeložit a v cílovém místě si zavazadla převzít. CK ani dopravce nepřebírají odpovědnost za případnou záměnu přepravovaných zavazadel s výjimkou přepravy samotné, také za jejich ztrátu. Zákonná odpovědnost dopravce za zavazadla přepravovaná v zavazadlovém prostoru je pouze po dobu konání přepravy. Také upozorňujeme, že CK negarantuje hlídání zavazadel před ubytováním v příjezdový den ani po ukončení ubytování v odjezdový den.

Přeprava zvířat není možná.

Povinností zákazníka je použít v dopravním prostředku bezpečnostní pásy, pokud jsou jimi vozidla vybavena. Během jízdy není dovoleno v autobusech kouřit a požívat alkoholické nápoje ani omamné a návykové látky. Podnapilé osoby a osoby pod vlivem omamných a návykových látek má právo řidič nebo vedoucí zájezdu vyloučit z dopravy kdykoli a kdekoli během cesty, za asistence policie, či jiného příslušného orgánu, a to bez nároku na jakoukoli náhradu. WC v autobusech je možno používat pouze po dohodě s řidičem a dle jeho pokynů, a to pouze ve zcela výjimečných případech. Omezené používání WC v busech je v souvislosti se zákazem jejich vyprazdňování ve většině horských středisek. Po cestě jsou prováděny bezpečnostní a hygienické přestávky v rozsahu asi 15-20 minut na odpočívadlech s WC.

V případě nedostatečného počtu účastníků hromadných zájezdů si vyhrazuje CK právo na kombinaci dopravy. Přesnou informaci o zajištění dopravy mikrobusy nebo minibusy zákazník obdrží s pokyny na cestu. Při dopravě busem negarantujeme plné využití 7 (sedmi) denního skipasu. V případě nutnosti je CK oprávněna stanovit čas odjezdu busu ze střediska dle situace a na základě pokynů dopravce.
Přeprava podléhá zákonným právním normám a přepravním podmínkám daného státu, přes který je uskutečňována.

PŘEDPOKLÁDANÁ ORGANIZACE DOPRAVY U TÝDENNÍCH POBYTŮ (není-li uvedeno jinak):

  • pátek - večerní odjezd z místa odjezdu (převážně Praha, ostatní místa dle objednávky a ev. za příslušnou úhradu
  • sobota - příjezd a ubytování ve střediscích dle pokynů, převážně od 16.00 do 19.00 hodin.
  • sobota - předávání bytů cca do 10.00, vždy dle pokynů ubytovacích kanceláří, či průvodců v jednotlivých střediscích
  • neděle - příjezd do ČR (Prahy)

Podrobnější informace k termínům, jednotlivým střediskům, trasám autobusů či ke svozovým místům v ČR najdete aktuálně na www.talpa.cz. Doprava busy je organizována do Itálie a Francie. Do Rakouska ani Švýcarska pravidelnou dopravu nezajišťujeme.

ZRUŠENÍ HROMADNÉHO AUTOBUSOVÉHO ZÁJEZDU
Uskutečnění zájezdu je podmíněno dosažením minimálního počtu 25 zákazníků. CK je povinna zákazníka písemně informovat o zrušení z důvodu nedosažení minimálního počtu zákazníků nejpozději 20 dnů před zahájením zájezdu.

Doprava se uskutečňuje luxusními autobusy splňujícími požadavky pro mezinárodní dopravu pro státy EU, s občerstvením, lednicí, videem a WC... Odjezdy jsou zpravidla 1 den před uvedeným dnem nástupu pobytu, převážně pátek večer (dle typu střediska) z Prahy. Odjezd ze středisek převážně s návratem do Prahy následující den po ukončení pobytu. Základní odjezdové místo je Praha. Vzhledem k objemu zavazadlového prostoru a přísným předpisům povolené váhy náprav u autobusů je počet a velikost zavazadel omezena.

FRANCIE                             2550 Kč

Avoriaz, Chamonix, Flaine,

Tignes, Val d´Isère, La Rosière, Les Arcs, La Plagne,  Courchevel-La Tania, Méribel, Mottaret, Les Menuires, Val Thorens

St. Francois Longchamp, Les Sybelles- Le Corbier , La Toussuire, St. Sorlin, Val Cenis- Termignon, Valmeinier, Valloire, Valmorel

Alpe d'Huez , Oz, Les 2 Alpes

Sestriere – IT,  Montgenevre, Briancon, Serre Chevalier, Puy Saint Vincent, Risoul - Vars,

 

Svozy - nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

300 Kč           Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Liberec, Mladá Boleslav, České Budějovice, Tábor, Chomutov, Karlovy Vary, Ústí nad Labem

400 Kč           Brno, Jihlava

600 Kč           Prostějov, Olomouc, Ostrava, Zlín

900 Kč           Individuální svoz

DALŠÍ SLUŽBY

Rezervace vybraného sedadla 200 Kč, dětská autosedačka 200 Kč, další zavazadlo 500 Kč, příplatek za druhou volnou sedačku 500 Kč, nadlimitní váha zavazadla ** 500 Kč

 

 

** )V případě, že celková hmotnost zavazadel překročí maximální povolenou hmotnost, vyhrazuje si provozovatel právo na odmítnutí zavazadla do přepravy.
Autobusová doprava je možná pouze u týdenních pobytů - sobota - sobota!

ITÁLIE                   2350 Kč

VAL DI FIEMME

APRICA, TONALE, PONTE DI LEGNO, MARILLEVA - FOLGARIDA

MONTE BONDONE

SANTA CATERINA, BORMIO, LIVIGNO 

SESTRIERE 2550 Kč podmínky jako Francie,

Svozy pro Itálii jsou zdarma, podmínka pro nástupní místo je minimální počet klientů 5os.

nástupní místa: Beroun, Brno, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Liberec, Mladá Boleslav, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, Prostějov, Rokycany, Teplice, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Vyškov, Zlín

TERMÍNY ODJEZDŮ:

01.12., 08.12., 15.12*, 06.01. (6 nocí), 12.01., 19.01., 26.01., 02.02., 09.02., 16.02., 23.02., 02.03., 09.03., 16.03., 23.03., 30.03

Autobusová doprava je možná pouze u týdenních pobytů - sobota - sobota!

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo