Flaine

Výška areálu 700 - 2500 m
Výška střediska 1600
Z Prahy: 990 km
140 sjezdovek (265 km)
Počet černých sjezdovek 11 Počet červených sjezdovek 46
Počet modrých sjezdovek 60 Počet zelených sjezdovek 23
64 lanovek a vleků
Počet lanovek 6x
Počet sedaček 23x
Počet vleků 35x
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 265 km sjezdovek s převýšením 1800 m, 700–2500 m n. m.
 • garance sněhu díky blízkosti Mont Blanc
 • volné terény, freeride, snowpark, U rampa, freestylový park „Jampark Pro“
 • 14 km dlouhá vyhlídkova sjezdovka Les Cascades
 • bohatá aprés-ski nabídka
 • moderní středisko, sídlo kultury a umění, často se zde konají koncerty a zábavné show
 • velká výhoda je, že každá sjezdovka vede zpět přímo do městečka

SKIPASY:

Grand Massif - platí na celou oblast Flaine, Morillon, Samoens, Sixt et Les Carroz

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • bazén, paraglide, snow kite, air bag, ice quad - jizda na čtyřkolce, snowmobile, lezecká stěna, lety helikoptérou, ice driving – jízda na ledu
 • přírodní kluziště, psí spřežení, výlety na sněžnicích, noční výlety na sněžnicích s večeří v místní restuaraci
 • kino, kulturní centrum, sauna, masáže, spa, restaurace, bary a kluby, umělecká galerie, týdenní animační program

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, lékař, lékárna, hlídání dětí, pošta, úschovna, půjčovna lyžařského vybavení, autoservis.

Doporučujeme

 • Nechat se vyvézt kabinou na vrchol Les Grandes Platieres (2480 m), odkud si můžete užít jedinečný výhled na Mont Blanc.
 • Pro méně zkušené lyžaře se nabízí sjezd vyhlídkové 14 km dlouhé a díky okolní krajině působivé modré sjezdovky Les Cascades.
 • Milovníci freeride by určitě neměli vynechat „La Combe du Gers“ úžasný areál s hlubokým sněhem.
 • Snowboardisté ocení freestylový park „Jampark Pro“ s velkou nabídkou různých překážek a možností pořádat zde párty na sněhu nebo barbecue.

O středisku

Flaine je moderní horské středisko, které se rozprostírá v oblasti Grand Massif v blízkosti Mont Blancu, který příznivě ovlivňuje množství sněhových srážek. Kabinová lanovka Vás vyveze na plato Les Grandes Platiéres s nezapomenutelnými výhledy na alpské velikány: Mont Blanc, Aiguille du Midi, Mont Maudit, Mont Blanc du Tacul, Aiguille du Gouter a další.

S 260 km sjezdařských tratí a s převýšením až 1800 m se Flaine řadí k nejzajímavějším střediskům v Evropě. K aktivnímu prožití Vaší dovolené přispěje velké množství překrásných a bezpečných svahů jak pro lyžování na upravených sjezdovkách, tak i ve volných terénech, snowpark, U-rampa i několikakilometrová vyhlídková sjezdovka Les Cascades.Centrum Flaine je propojené několika výtahy, které spojují jednotlivé ulice. Můžete využít také bohatou nabídku „aprés-ski“ – restaurace, bary, fitcentra, saunu, kluziště, solária, dále také školu smyků, jízdu na sněžném skútru, procházky na sněžnicích, krytou horolezeckou stěnu nebo si pobyt zpestřit vyhlídkovým letem helikoptérou k Mont Blancu. Flaine je také sídlem umění a kultury, často se zde konají různé koncerty i jiná zábavná show. Sněhové zpravodajství i několik let zpětně dokazuje, že i v tak nestabilních meteorologických podmínkách, které nám v posledních letech zima naděluje, je v tomto středisku i na jaře na čem lyžovat. V letošním roce Vás ve středisku čeká 1 nová 8 místná lanovka a 3 nové sjezdovky: Demon, Quartz (modrá pro ty, kteří se chtějí vyhnout stěně červené sjezdovky Faust) a Grenat.

Něco z historie

Lyžařské středisko Flaine existuje od roku 1959. U jeho zrodu stáli geofyzik Eric Boissonnas a švýcarský architekt Gérard Chervaz. Jejich záměrem bylo vytvořit vzor urbanismu, současné architektury a designu. Prvotní plány střediska navrhoval na přání Erica Boissonnase tehdejší proslulý architekt Marcel Breuer (Palác Unesco v Paříži, Whitney Museum v New Yorku). Díky němu je dnes Flaine jediné lyžařské středisko, které bylo v roce 1960 zapsáno mezi historické památky. Mezi pozoruhodnosti patří i tehdejší technické vymoženosti jako sněhové dělo z roku 1973 (první v Evropě), stanice lanovky a vleků přímo na sjezdovce aj. Za zmínku stojí i fakt, že středisko bylo koncipováno tak, aby nebyl vidět žádný elektrický kabel.

Ski mapa

Webkamery

 • Doporučujeme

  Luxusní chalety

   

  Ubytování v luxusních chaletech.

  Komfortní ubytování chaletového typu je vhodné i pro ty nejnáročnější (ne)lyžaře, kteří si chtějí svou dovolenou užít nejen na svahu, ale i mimo něj.

 • Doporučujeme

  POJIŠTĚNÍ ONLINE

   

  Cestovní pojištění "na míru" od Union pojištovny.

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY

   

  KAPITÁNEM BEZ ZKOUŠEK!

  Staňte se kapitánem lodi a sami rozhodněte, kam se svou posádkou zamíříte. Vydejte se netradiční dovolenou v pohodlí obytné lodi. A to vše bez předchozích zkušeností a kapitánských zkoušek!

 • Doporučujeme

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ LUSTi

   

  NA HORY S TALPOU

  13.12.2017 - 16.12.2017

  Ceny od: 4990 Kč/os.

   

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo