Hochkönig

Výška areálu 800 - 2000 m
Výška střediska 800 - 1070 m
Z Prahy: 540 km
(120 km)
Počet černých sjezdovek 15 Počet červených sjezdovek 83
Počet modrých sjezdovek 52 Počet zelených sjezdovek 0
36 lanovek a vleků
Počet lanovek 4x
Počet sedaček 10x
Počet vleků 22x
Běžecké tratě (km) 30
Snowpark
Kluziště
  • 760 km sjezdovek od 520 až po 2750 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti se skipasem od 1,5 dne na Ski Amadé
  • 120 km sjezdovek od 800 až po 1900m n.m. jen v oblasti Hochkonig (1 denní skipas)
  • nádherné výhledy z jedné z nejkrásnějších „skirunde“ v celých Alpách
  • možnosti volné jízdy v Abergu
  • příjemná městečka pod horským hřebenem
  • 90% uměle zasněžovaných sjezdovek
  • velmi snadná dostupnost autem z dálnice Salzburg - Villach
  • blízkost dalších středisek: Saalbach, Zell am See

SKIPASY:

HOCHKONIG: skiareál Hochkönig (platnost max. 1 den)

SKI AMADÉ – platí v 5 oblastech: Salzburger Sportwelt, Dachstein Tauern, Gasteinertal, Hochkonig , Grossarltal (platnost od 1,5 dne)

SALZBURG SUPER SKI CARD  - jednotný skipas pro 25 lyžařských oblastí s celkovou délkou 2.550 km sjezdových tratí

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska

osvětlená sáňkařská dráha, curlingová dráha, noční lyžování jízdu v saních s koňským spřežením nebo zimní upravované cesty pro pěší, bazén v Maria Alm, bruslení v Muhlbachu

Služby a ostatní

skibusy po Dientenu a Mühlbachu, skibusové linky Maria Alm - Aberg - Hintermoos - Hinterthal a Saalfelden - Maria Alm

Doporučujeme

Projet si alespoň jednou Královskou trasu (Konigstour) – jednu z nejkrásnějších „skirunde“  lyžařských okružních tras v celých Alpách (32 km, 6700 výškových metrů, srovnatelná např. se Sella Ronda (Dolomity).

O středisku

Hochkonig je jednou z oblastí Ski Amadé, kde si přijde na své jak náročný lyžař, tak i začátečník. Pod stejnojmenným vrcholem se rozkládají vzájemně propojené lyžařské vesničky: Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Tento impozantní horský hřeben, jeho 5 vrcholů a 150 km sjezdovek rozprostírajících se ve výšce téměř 2000 metrů tvoří zajímavou lyžařskou houpačku. Sjezdovky spouštějící se ze zalesněných vrcholů Aberg, Wastlhöhe a Schneeberg jsou orientované především na sever a tak je zde přírodní sníh samozřejmostí až do jarních měsíců. Kromě toho je středisko vybaveno i kvalitním systémem zasněžování: 145 sněhových děl, 286 sněžných trysek, 8 nádrží na výrobu umělého sněhu.

Za dobrých sněhových podmínek si v Abergu, kde je asi nejkompaktnější síť sjezdovek, přijdou na své i milovníci freeridu. Na ostatních vrcholech a svazích je rozložení tratí vzdušnější a poskytuje možnosti zcela „privátního“ lyžování. Kdo chce pilovat carvingový oblouk, může se vypravit do Wastlhöhe (1 730 m). Také Maria Alm má velmi atraktivní a přesto ne příliš navštěvované sjezdovky – 1100 m vysoký Natrun je vybaven telemixem (sedačko-kabinkovou lanovkou), několika vleky a kratší, ale velmi prostornou strmou FIS sjezdovkou. Výhodnou Hochkonig je i blízkost dalších lyžařských areálů - Saalbach Hinterglemm či Zell lam See. 

Pro běžkaře je při příznivých sněhových podmínkách určena v oblasti Hochkonig síť 40 km běžeckých tratí, většina z nich (30 km) v okolí Maria Almu. Běžkaři, kteří se rádi obdivují okolní krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stopu, která vede z Dientenu do Mühlbachu. 

Věděli jste, že...?

Sousední městečko Bischofshofen láká začátkem ledna na tradiční skokanské Turné čtyř můstků? Série, která se koná vždy na přelomu roku, se skládá ze dvou závodů v Německu (konkrétně v Oberstdorfu a v Garmisch-Partenkirchenu) a dvou v Rakousku (Innsbrucku, Bischofshofenu). První závod série se konal na Nový rok 1953. Mezi vítězi celého Turné jsou i dva čeští skokané, a to Jiří Raška (za sezónu 1970/1971), který skákal ještě za Československo, a Jakub Janda (za sezónu 2005/2006).

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:
út - čt:  9:00 - 15:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo