BURGUNDSKO

Burgundsko

Vydejte se na plavbu Burgundskem - regionem bohaté  historie, nejlepších vinic a gastronomickým rájem.

Burgundsko patří z pohledu říční turistiky k nejbohatším francouzským regionům. K vidění jsou zde jak historické památky menších i větších burgundských měst, tak panenská příroda. Na samotných kanálech jsou k vidění zajímavá plavební díla a v jejich blízkosti můžete spatřit některé z přírodních pokladů Burgundska: močálová jezírka, rašeliniště, duny s lišejníky, rezervace brodivých ptáků aj.

V Burgundsku se Vám vyplatí přibrat si na palubu lodi i kola. V okolí kanálů se nachází větší část z 650 kilometrů cyklistických tras. Ty vedou po starých stezkách podél břehů, dnes proměněných na zelené stezky nebo cyklostezky.

Nechte se zlákat tradiční kuchyní a lahodným vínem. Mezi místní speciality patří například hovězí maso z místního plemene Charolais, vyhlášená nejšťastnější kuřata z Bresse, či šneci. Nesmíme také zapomenout zmínit všem známou Dijonskou hořčici, která má svůj původ také v Burgundsku. Ochutnejte kouzlo prastarého bohatství Burgundska – jeho jedinečná vína – které stálo za zrodem celé řady historických měst a jejich katedrál, opatství či klášterů.

Místní lidé jsou milovníci dobrého jídla a pití a tak by Vás nemělo překvapit, že nevynechají žádnou příležitost k oslavám. V květnu můžete navštívit "Fleurs de vigne" svátek Kvetoucích vinic v Auxerre, Gurmánské dny v Saulieu en Côte-d’Or, v polovině června vás nadchne hlučný barevný festival Chalon v ulicích v Chalon-sur-Saône, kde se historická představení a svátky vína radostně proplétají s pouličním uměním. Na podzim by měly Burgundsko navštívit milovníci hudby. Mohou navštívit jazzový festival v Nevers, který nabízí koncerty pod širým nebem, díky nimž je akce ještě více oduševnělá a romantická. Světový festival posvátné hudby je další neobvyklou hudební událostí. Stálým místem konání festivalu je Dijon. Historické město Beaune je místem konání Mezinárodního barokního festivalu d’Opera.

Dovolená v Burgundsku se tak může stát nezapomenutelným zážitkem!

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

  • gastronomie a světově známá vína (Tannay, Chablis)
  • historické památky (katedrála Saint Etienne v Auxerre)
Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo