JIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI

Plavba po Canal du Midi

Kanál dvou moří je dílem barona Riqueta (1604-1680) a jeho výstavba trvala 14 let (1666 – 1681). Jde  o více než 300 let staré technické vodní dílo spojující Atlantik (Bordeaux) se Středozemním mořem (Sete). Celé dílo měří 593 kilometrů a je lemované košatými platany. Kromě vlastního Cl. du Midi, kerý se táhne od Toulouse až po Středozemní moře (240 km), se skládá z Cl. lateral a la Garonne (190 km), vlastní řeky Garonne (78 km) a delty Gironde (85 km).

Pokud se vydáte z malebného přístavu Le Somail vstříc branám Středozemního moře, poplujete nejdelším úsekem bez zdymadel ve Francii (52 km) až k věhlasnému systému sedmi zdymadel ve Fonsérannes poblíž historického města Béziers, u kterého se také nachází také lodní tunel a aquadukt. Na konci cesty vás přivítá fénický přístav Agde. Cesta na západ vás zavede do krajiny vinařů (odrůdy Minervois) lemovanou na severu vrchovinou Montagne Noire, dále do starověkého obchodního přístavu Homps a k jezeru Jouarres, až do nejslavnějšího katarského hradu Carcassonne.

Možnost vyplutí z přístaviště Port Lauragais, které se nachází na půl cesty mezi Toulouse a Carcassonne, vám nabídne možnost navštívit nádherný přístav Castelnaurary se starodávnými uličkami obklopenými polodřevěnými domy i soukromými zámečky z 18. století. Městěčko je známo i festivalem Cassoulet – oslavující typické místní jídlo cassoulet, který se koná poslední víkend v srpnu. Pokud se rozhodnete vyplout směrem na západ, doplujete až do Toulouse. Třetí největší město Francie se pyšní mnoha kulturními památkami. Mezi ty nejznámější patří bazilika Svatého Saturnina (Basilique Saint-Sernin), která se považuje za perlu románské architektury a Kapitol (Capitole de Toulouse), nejvýraznější stavba v centru města, v níž je umístěna radnice, městská opera nebo městský archiv. Zajímavým místem je bezesporu i La Bazacle, památník hydroenergie, jehož součástí je i více než 100 let stará vodní elektrárna a mlýn z 12. století. Pokud nejste nadšenec do historie, oceníte dozajista možnost navštívit interaktivní Cité de I’Espace – Vesmírné město, kde se můžete dozvědět zajímavosti o kosmických technologiích nebo odstartovat vlastní družici.

Canal du Midi je na seznamu světových památek UNESCO.

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

 • rybolov
 • projížďky na kole
 • historické památky
 • kulinářské zážitky
 • ideální klima po celý rok!! 
 
JIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI
 
JIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI
 
JIŽNÍ FRANCIE - PLAVBA PO CANAL DU MIDI
 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY

   

  KAPITÁNEM BEZ ZKOUŠEK!

  Staňte se kapitánem lodi a sami rozhodněte, kam se svou posádkou zamíříte. Vydejte se netradiční dovolenou v pohodlí obytné lodi. A to vše bez předchozích zkušeností a kapitánských zkoušek!

 • Doporučujeme

  ŘÍČNÍ PLAVBY - CAMARGUE

   

  Pokud toužíte po plavbě sluncem prohřátou divokou přírodou, nemohli jste si vybrat lépe. Jižní Francie a její Camargue vám toto přání zajisté splní.

  Ceny na vyžádání.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po a st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo