AKVITÁNIE

Plavba po řece Lot a Baise

Poznejte říční turistiku Akvitánie a její "divoké" řeky Lot a Baise :

Pokud jste si vybrali pro plavbu Akvitánii, budete mít jedinečnou příležitost si vyzkoušet jak navigaci na kanálu Canal du Garonne, tak na přírodních tocích (Lot a Baisse). Spatříte tedy širokou Garonnu i "divokou" krásu řeky Baise a úchvatný kraj Akvitánského Lotu.

Akvitánie je nezapomenutelným koutem Francie s bohatou historií  - kraj mušketýra d´Artagnana z dob Jindřicha IV. (o čemž svědčí řada hradů, hlášek, věží,...) a gastronomií (Armagnac, pálenka "pruneaux d'Agen", vynikající víno z Buzet, foie gras na lanýžích,  červené víno Cahors....).

Kanál Garony vytváří s Kanálem du Midi propojení mezi Středozemním mořem a Atlantickým oceánem. Byl vybudován jako dopravní spojnice obou moří. Na rozdíl od námořní cesty kolem Gibraltaru, kde hrozily útoky pirátů a nepřízeň počasí, zajišťoval posádce bezpečnou plavbu.

Divoká řeka Baise Vás provede nezapomenutelným koutem panenské přírody, do které jsou tu a tam zasazeny hrady, zámky či další památky tohoto divokého kraje (bastide de Vianne, zámek v Nérac, katedrála Svatého Petra, muzeum Armagnacu, opatství ve Floran).

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

  • antické a středověké městečko Cahors
  • starobylé městečko Penne d Agenais s kamenným opevněním ze 13. století
  • hrady Caix a Camy v Luzech a Mas d Agenais (románský kostel Saint Vincent s malbou od Rembranta)
  • gastronomie, pálenky, červené víno Cahors
Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:
po - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 16:00

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo