HOLANDSKO

Plavba ze základny Broek op Langedijk

Plavba po Holandsku je zážitkem pro každého milovníka říční turistiky. Z loďařského hlediska se jedná ráj, nabízející kanály, řeky, jezera a veškeré potřebné zázemí pro plavbu. Tato země, natolik hustě protkaná sítí kanálů, svádí člověka házet si mincí o to, kterou trasu si vybrat. Díky svobodomyslnosti a pohostinnosti místních, můžete parkovat s lodí kdekoliv a kdykoliv.

Z paluby budete moci pozorovat široká pole tulipánů, čisté pastviny a farmy, jezera i přírodní rezervace či typické větrné mlýny. Díky tomu, že holandské kanály byly budovány primárně jako obchodní, můžete proplouvat centry měst i vesnic a kochat se místní architekturou nebo navštívit trhy s nabídkou skvělých sýrů přímo od jejich výrobců, farmářů, prodávajících v tradičních krojích.

Ze základny Broek op Langedijk snadno doplujete k historickým městům Alkmaar a Amsterdam. Městečko Alkmaar je hlavním městem sýrů. Sýrové trhy zde probíhají již od konce 16. století a dodnes jsou spojeny se staletými tradicemi, mezi které patří i smluvní handl o cenu bochníku sýra. Kosmopolitní Amsterdam, kde nic není tabu, je naprosto unikátním místem plným historie, kultury, volnomyšlenkářství i vědy.

Pokud zvolíte cestu z Woubrugge, které leží v samotném „vnitrozemí“ Holandska, můžete se vypravit k opuštěným jezerům, do zemědělských oblastí této bohaté země či do měst Gouda proslavené svým stejnojmenným sýrem nebo do čtvrtého největšího města Nizozemí Utrechtu. Utrecht je známou a významnou městskou památkovou rezervací s pozoruhodným urbanistickým uspořádáním, viditelným z věže z dómu Dumtoren.

Díky unikátnímu propojení kanálů, řek a jezer se vaše plavba stane ojedinělou, protože vám umožní nevracet se stejnou cestou, ale plout okruhy, čímž je Holandsko výjimečné.

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

  • historická města Amsterdam a Haarlem a jejich  svérázná architektura
  • věhlasné větrné mlýny v Zaandij
  • holandské sýry (trhy v Alkmaar, Muzeum sýra v Gouda)
  • malebná krajina 
Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

ZAVŘENO

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo