JIŽNÍ FRANCIE - CAMARGUE

Jižní Francie - Camargue

Pokud toužíte po prosluněné dovolené uprostřed panenské a divoké přírody, správně jste "nalistovali" výlet po kraji Camargue. V tomto nezapomenutelném prostředí najdete přírodní parky i řadu vyjímečných měst, opevněných hradů a středověkých přístavů z dob křižáckých rytířů francouzské šlechty.

Tato oblast má nízký počet průplavů zdymadly, takže vás čeká poklidná plavba tímto nádherným jihofrancouzkýcm krajem. Oblast Camargue je krajinou tisíců tváří - rákosové porosty, písečné pláže, slané mokřady, rozmanitá fauna i flora i členitá zemědělská krajina propojená osobitou provensálskou kulturou a životním stylem. Na loď si “přibalte” i kola, určitě je využijete.

Regionální přírodní park Camargue, který se nachází v blízkosti splavného kanálu, je tvořen 85 000 hektary rezervace, plné mokřadů, solných jezer, písečných dun a sladkovodních rybníků a jezer. UNESCO jej zařadilo mezi rezervace biosferické tj. velkoplošné oblasti s terestrickými, pobřežními nebo mořskými, případně kombinovanými ekosystémy. Je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a jiných zvířat.  Můžete zde obdivovat stáda jediněčného plemene - camarského koně, pasoucích se společně se stády slavných býků z Camargue. V mokřadech a na jezerech vás ohromí obrovská hejna růžových plameňáků.

Gurmáni se dozajista nechají zlákat i středozemní kuchyní. Vyhlášené jsou jednoznačně ústřice z jezera Etang či z Bouzigues, kde se vůbec poprvé začaly uměle chovat nebo oblíbené dušené býčí maso. Místní slaniska jsou zdrojem kvalitní a známé soli z Camargue, stejně tak rozlehlé plochy rýžových polí přinášejí úrodu několika druhů kvalitní rýže. Milovníci skvělých vín nesmí minout vinné sklepy AOC Costières de Nimes v Gallician. Za výborným muškátem se pro změnu vydejtedo malebné vesničky Frontignan.

Než doplujete do města Sete, jehož přístav nechal vybudovat Ludvík XIV - král "Slunce",  a který tak nechal prorazit vyústění kanálu du Midi do moře, můžete si odpočinout na velkých plážích Carnonu u Středozemního moře. Během léta se ve městečku Cap d’Agde konává turnaj „bitevních“ veslic. Z dovolené si tak můžete odvézt i velmi netradiční zážitek.

CO SE NÁM ZDE LÍBILO?

  • rybolov, projížďky na kole, bohatství historických památek
  • gastronomické pochoutky, provensálská kuchyně  
  • ideální klima po celý rok, blízkost Středozemního moře, kde si můžete prodloužit prázdniny
  • jedna z největších přírodních rezervací v Evropě
  • malé množství zdymadel 
 
JIŽNÍ FRANCIE - CAMARGUE
Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

ZAVŘENO

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo