Hochkönig

Výška areálu 800 - 1921 m
Výška střediska 800 - 1070 m
Z Prahy: 540 km
(120 km)
Počet černých sjezdovek 15 Počet červených sjezdovek 83
Počet modrých sjezdovek 52 Počet zelených sjezdovek 0
34 lanovek a vleků
Počet lanovek 5x
Počet sedaček 9x
Počet vleků 20x
Běžecké tratě (km) 30
Snowpark
Kluziště
  • 760 km sjezdovek od 520 až po 2750 m n. m., pro náročné lyžaře i pro děti se skipasem od 1,5 dne na Ski Amadé
  • 120 km sjezdovek od 800 až po 1900m n. m., jen v oblasti Hochkonig (1denní skipas)
  • Konigstour - jedna z nejkrásnějších „skirunde“ v celých Alpách
  • freeride v Abergu
  • příjemná městečka pod horským hřebenem
  • 90% uměle zasněžovaných sjezdovek
  • velmi snadná dostupnost autem z dálnice Salzburg - Villach
  • blízkost dalších středisek: Saalbach, Zell am See

SKIPASY:

HOCHKONIG - skiareál Hochkönig (platnost max. 1 den)

SKI AMADÉ – platí v 5 oblastech - Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Gasteinertal, Hochkonig , Grossarltal (platnost od 1,5 dne)

SALZBURG SUPER SKI CARD  - jednotný skipas pro 22 lyžařských oblastí s celkovou délkou 2 750 km sjezdových tratí

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska

  • kluziště, osvětlená sáňkařská dráha, curlingová dráha, noční lyžování, ranní lyžování, night shows – ukázka freestyle a skoků na lyžích, jízda na saních s koňským spřežením, zimní upravované cesty pro pěší, výlety na sněžnicích, lezecká stěna (Mühlbach), fatbike, geocaching, jízda rolbou, prohlídka lanovky Bürglalm lift, paraglide, freeride
  • restaurace, bary, kavárny, apres-ski

Služby a ostatní

Místni skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, lékárna, lékař, banka, pošta, supermarket, autoservis, wi-fi na sjezdovce, aplikace Skiline.

Doporučujeme

projet si alespoň jednou Královskou trasu (Königstour) – jednu z nejkrásnějších „skirunde“ lyžařských okružních tras v celých Alpách. Můžete zdolat až 35 kilometrů sjezdovek a 7500 výškových metrů. Königstour je srovnatelná např. s okruhem Sella Ronda (Dolomity).

Městečko Bischofshofen lákající 5. - 6. ledna 2021 na tradiční skokanské Turné čtyř můstků.

O středisku

Hochkonig je jednou z oblastí Ski Amadé, kde si přijde na své jak náročný lyžař, tak i začátečník. Pod stejnojmenným vrcholem se rozkládají 3 vzájemně propojené lyžařské vesničky: Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Tento impozantní horský hřeben (6 vrcholů a 120 km sjezdovek rozprostírajících se ve výšce téměř 2000 metrů) tvoří zajímavou lyžařskou houpačku. Sjezdovky spouštějící se ze zalesněných vrcholů Aberg, Wastlhöhe a Schneeberg jsou orientované především na sever a tak je zde přírodní sníh samozřejmostí až do jarních měsíců. Kromě toho je středisko vybaveno i kvalitním systémem zasněžování: 145 sněhových děl, 286 sněžných trysek, 8 nádrží na výrobu umělého sněhu.

Za dobrých sněhových podmínek si v Abergu, kde je asi nejkompaktnější síť sjezdovek, přijdou na své i milovníci freeridu. Na ostatních vrcholech a svazích je rozložení tratí vzdušnější a poskytuje možnosti zcela „privátního“ lyžování. Kdo chce pilovat carvingový oblouk, může se vypravit do Wastlhöhe (1 730 m). Také Maria Alm má velmi atraktivní a přesto ne příliš navštěvované sjezdovky – 1100 m vysoký Natrun je vybaven telemixem (sedačko-kabinkovou lanovkou), několika vleky a kratší, ale velmi prostornou strmou FIS sjezdovkou. Výhodnou Hochkonigu je i blízkost dalších lyžařských areálů - Saalbach Hinterglemm či Zell lam See.

Zajímavou a jedinečnou možností v rakouských alpách je místní lyžařský okruh Konigstour - lyžařská túra vedoucí přeš všech 6 vrcholů střediska Hochkönig. Se svými 35 km a 7 500 m převýšení je srovnatelná například s italským okruhem Sella Ronda. Konigstour je vyhlášený svými dechberoucími výhledy na vrchol Hochkönig a celé Štýrské alpy.

Pro běžkaře je při příznivých sněhových podmínkách určena v oblasti Hochkonig síť 40 km běžeckých tratí, většina z nich (30 km) v okolí Maria Almu. Běžkaři, kteří rádi obdivují okolní krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stopu, která vede z Dientenu do Mühlbachu.

Další oblíbenou zimní aktivitou v Hochkönigu je ski touring. Možností pro výlety na lyžích je zde mnoho - pro úplné začátečníky i pro zkušené alpinisty. Od prvních krůčků na vybraných sjezdovkách až po odvážnější výlety třeba na Hundstein – nejvyšší „travnatou“ horu Evropy – se sjezdy volným terénem. Vyrazit můžete buď sami, nebo s místními průvodci. Pro začátečníky (a nejen pro ně) je zde i Ski touring trail Dienten - „naučná stezka“ kde se při cestě můžete metodicky poučit o jednotlivých fázích ski touringu. Začátek této trasy je u parkoviště Grüneggalm Dienten.

Věděli jste, že...?

Sousední městečko Bischofshofen láká začátkem ledna na tradiční skokanské Turné čtyř můstků? Série, která se koná vždy na přelomu roku, se skládá ze dvou závodů v Německu (konkrétně v Oberstdorfu a v Garmisch-Partenkirchenu) a dvou v Rakousku (Innsbrucku, Bischofshofenu). První závod série se konal na Nový rok 1953. Mezi vítězi celého Turné jsou i dva čeští skokané, a to Jiří Raška (za sezónu 1970/1971), který skákal ještě za Československo, a Jakub Janda (za sezónu 2005/2006).

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po a st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo