Hochkönig

Výška areálu 800 - 1900 m
Výška střediska 800 - 1070 m
Z Prahy: 540 km
(112 km)
Počet černých sjezdovek 19 Počet červených sjezdovek 41
Počet modrých sjezdovek 52 Počet zelených sjezdovek 0
34 lanovek a vleků
Počet lanovek 7x
Počet sedaček 8x
Počet vleků 19x
Běžecké tratě (km) 40
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 112 km sjezdovek od 800 až po 1900 m n. m.
 • freeride v Abergu, četné běžkařské stopy, 2 osvětlené sáňkařské dráhy, dvě U-rampy, snowparky, curlingové dráhy, jízdy na saních tažených koňmi,...
 • excelentní carvingové modré a červené dálnice i několik prudkých černých kolmic do údolí
 • snowpark Kings Park patřící mezi ty opravdu velké - 1,8 km délky s 50 různými překážkami a skoky
 • nádherná panoramata, tradiční přátelská atmosféra a příjemná městečka pod horským hřebenem
 • freeridy zejména na svazích Abergu a Freeride Info Point - bezpečnostní informační systém pro milovníky jízdy ve volném terénu
 • blízkost dalších středisek: Saalbach, Zell am See

SKIPASY:

Hochkönig​ - platí pro skiareál Hochkönig 

SKI AMADÉ - platí i pro skiareály Gasteinertal / Grossarltal, Schladming-Dachstein a Salzburger Sportwelt

Salzburger Super Ski Card - platí pro skiareál Hochkönig a navíc i ve všech dalších skiareálech Salcburska a těsně za jeho hranicemi, tedy také například pro celé Ski amadé, Kaprun – Zell am See, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Lungau a další

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska

 • kluziště, osvětlená sáňkařská dráha, curlingová dráha, noční lyžování, ranní lyžování, night shows – ukázka freestyle a skoků na lyžích, jízda na saních s koňským spřežením, zimní upravované cesty pro pěší, výlety na sněžnicích, lezecká stěna (Mühlbach), fatbike, geocaching, jízda rolbou, prohlídka lanovky Bürglalm lift, paraglide, freeride
 • restaurace, bary, kavárny, apres-ski

Služby a ostatní

Místni skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, lékárna, lékař, banka, pošta, supermarket, autoservis, wi-fi na sjezdovce, aplikace Skiline.

Doporučujeme

projet si alespoň jednou Královskou trasu (Königstour) – jednu z nejkrásnějších „skirunde“ lyžařských okružních tras v celých Alpách. Můžete zdolat až 35 kilometrů sjezdovek a 7500 výškových metrů. Königstour je srovnatelná např. s okruhem Sella Ronda (Dolomity).

Městečko Bischofshofen lákající 5. - 6. ledna 2021 na tradiční skokanské Turné čtyř můstků.

O středisku

Hochkonig je jednou z oblastí Ski Amadé, kde si přijde na své jak náročný lyžař, tak i začátečník. Pod stejnojmenným vrcholem se rozkládají 3 vzájemně propojené lyžařské vesničky: Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Tento impozantní horský hřeben (6 vrcholů a 112 km sjezdovek rozprostírajících se ve výšce téměř 2000 metrů) tvoří zajímavou lyžařskou houpačku. Sjezdovky spouštějící se ze zalesněných vrcholů Aberg, Wastlhöhe a Schneeberg jsou orientované především na sever a tak je zde přírodní sníh samozřejmostí až do jarních měsíců. Kromě toho je středisko vybaveno i kvalitním systémem zasněžování: 145 sněhových děl, 286 sněžných trysek, 8 nádrží na výrobu umělého sněhu.

Za dobrých sněhových podmínek si v Abergu, kde je asi nejkompaktnější síť sjezdovek, přijdou na své i milovníci freeridu. Na ostatních vrcholech a svazích je rozložení tratí vzdušnější a poskytuje možnosti zcela „privátního“ lyžování. Kdo chce pilovat carvingový oblouk, může se vypravit do Wastlhöhe (1 730 m). Také Maria Alm má velmi atraktivní a přesto ne příliš navštěvované sjezdovky – 1100 m vysoký Natrun je vybaven telemixem (sedačko-kabinkovou lanovkou), několika vleky a kratší, ale velmi prostornou strmou FIS sjezdovkou. Výhodnou Hochkonigu je i blízkost dalších lyžařských areálů - Saalbach Hinterglemm či Zell lam See.

Zajímavou a jedinečnou možností v rakouských alpách je místní lyžařský okruh Konigstour - lyžařská túra vedoucí přeš všech 6 vrcholů střediska Hochkönig. Se svými 35 km a 7 500 m převýšení je srovnatelná například s italským okruhem Sella Ronda. Konigstour je vyhlášený svými dechberoucími výhledy na vrchol Hochkönig a celé Štýrské alpy.

Pro běžkaře je při příznivých sněhových podmínkách určena v oblasti Hochkonig síť 40 km běžeckých tratí, většina z nich (30 km) v okolí Maria Almu. Běžkaři, kteří rádi obdivují okolní krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stopu, která vede z Dientenu do Mühlbachu.

Další oblíbenou zimní aktivitou v Hochkönigu je ski touring. Možností pro výlety na lyžích je zde mnoho - pro úplné začátečníky i pro zkušené alpinisty. Od prvních krůčků na vybraných sjezdovkách až po odvážnější výlety třeba na Hundstein – nejvyšší „travnatou“ horu Evropy – se sjezdy volným terénem. Vyrazit můžete buď sami, nebo s místními průvodci. Pro začátečníky (a nejen pro ně) je zde i Ski touring trail Dienten - „naučná stezka“ kde se při cestě můžete metodicky poučit o jednotlivých fázích ski touringu. Začátek této trasy je u parkoviště Grüneggalm Dienten.

Věděli jste, že...?

Sousední městečko Bischofshofen láká začátkem ledna na tradiční skokanské Turné čtyř můstků? Série, která se koná vždy na přelomu roku, se skládá ze dvou závodů v Německu (konkrétně v Oberstdorfu a v Garmisch-Partenkirchenu) a dvou v Rakousku (Innsbrucku, Bischofshofenu). První závod série se konal na Nový rok 1953. Mezi vítězi celého Turné jsou i dva čeští skokané, a to Jiří Raška (za sezónu 1970/1971), který skákal ještě za Československo, a Jakub Janda (za sezónu 2005/2006).

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo