Salzburger Sportwelt

Výška areálu 750 - 2150 m
Výška střediska 750 - 2150 m
Z Prahy: 450 km
(350 km)
Počet černých sjezdovek 38 Počet červených sjezdovek 199
Počet modrých sjezdovek 113 Počet zelených sjezdovek 0
96 lanovek a vleků
Počet lanovek 16x
Počet sedaček 38x
Počet vleků 42x
Běžecké tratě (km) 220
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 120 km sjezdovek od 920 až po 1991 m n.m, se skipasem Snow Space Salzburg
 • 760 km sjezdovek od 520 až po 2750 m n.m., pro náročné lyžaře i pro děti se skipasem Ski amadé = 5 regionů a 25 lyžařských areálů
 • 350 km sjezdovek od 650 až po 2300 m n.m., v oblasti Salzburger Sportwelt
 • oblast vhodná pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře
 • tematické parky a atrakce pro děti
 • freestyle a fun parky – ABSOLUT PARK, Burton Stash
 • výborná atmosféra, krásná městečka a možnost relaxu i mimo sjezdovku
 • moderní infrastruktura
 • výborná dostupnost z Čech

Skipasy:

SNOW SPACE SALZBURG - Flachau, Wagrain, St. Johann (platnost max. 1 den)

SKI AMADÉ – platí v 5 oblastech: Salzburger Sportwelt, Dachstein Tauern, Gasteinertal, Hochkonig,  Grossarltal (platnost od 1,5 dne)

Středisko poskytuje slevy ke skipasům.

Více o skipasech

Sport a aktivity střediska:

 • bazény (např.: Wasserwelt Wagrain, Therme Altenmarkt) kluziště, večerní lyžování, osvětlené bobové a sáňkařské dráhy, jízdy s koňským spřežením, curling
 • ski-touring, ledová horolezecká stěna, paragliding
 • spa, fitness, sportovní hala, bary, restaurace, kluby, obchůdky

Služby a ostatní:

Místní skibusy se skipasem zdarma, informační centrum, wi-fi ve středisku, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, hlídání dětí, supermarkety a množství obchodů, lékárna, lékař, zubař, banka, pošta, autoservis.

Doporučujeme

Flachau je ideálním bodem pro výjezdy do středisek Salzburger Sportwelt, doporučujeme si zakoupit vícedenní permanentku na celou oblast Ski Amadé a podívat se do středisek Flachauwinkl a Zacuhensee, po cestě zpět se pak můžete zastavit třeba v oblasti Schladming, nebo si zajet na překrásnou Königstour do Hochkönigu. Flachu - Wagrain se nacházejí v samotném srdci celé oblasti Ski amadé. Nebojte se a vyražte za lyžováním i do dalších středisek. 

O středisku:

Salzburský sportovní svět se rozkládá jižně od Salzburgu. Byl vytvořen spojením lyžařských regionů Flachau - Wagrain - St.Johann - Alpendorf s lyžařským rájem Zauchensee - Flachauwinkel - Kleinarl a s lyžařskými oblastmi Radstadt - Altenmarkt - Filzmoos - Neubeg - Eben. Ve všech střediscích Salzburger Sportwelt čeká na hosty a lyžaře 120 vleků a 350 km upravovaných sjezdových tratí. 

Salzburger Sportwelt patří do největší rakouské lyžařské arény Ski Amadé, která zahrnuje 5 oblastí: Gasteinertal, Salzburger Sportwelt, Hochkonig, Grossarltal a Dachstein Schladming. V celé lyžařské aréně můžete v rámci skipasu SKI AMADÉ volně přejíždět mezi jednotlivými oblastmi a středisky a využívat tak až 270 vleků a 760 km sjezdových tratí. 

FLACHAU

Nabízí stoprocentní jistotu kvalitního sněhu po celou lyžařskou sezónu, nekonečně dlouhé sjezdy, tradiční vášeň pro zimní sporty a neskutečně mnoho aktivit. Čekají Vás tu moderní lanovky, široké upravované sjezdové tratě, útulné horské chaty i bary a bohatý doprovodný program.

Středisko se navíc nachází přímo u sjezdu z dálnice A10.

Již více než 20 let se ve Flachau konají závody světového poháru ve sjezdu. Ve Flachau je doma i legendární Hermann Maier. 
V polovině ledna je největší událostí Světový pohár žen ve slalomu „Ladies Ski Night“.

WAGREIN

Dějiny areálu Wagrain se začaly psát otevřením lanové dráhy G-LINK, která překlenula údolí a propojila areály Grießenkareck a Grafenberg. Lyžaři tak mohou bez využití autobusu přejíždět mezi Flachau a St.Johannem/Alpendorfem přes Wagrain. Sjezdovky jsou velmi pečlivě udržované a v případě potřeby zasněžované, přejíždění z jedné oblasti do druhé je navíc díky vzrušující jízdě v lanovce G-LINK tedy pro lyžaře rychlejší a zábavnější.

Rodiče s dětmi by neměli vynechat WAGRAINi’s Winterwelt - malou lyžařskou houpačku u prostřední stanice lanovky Rote 8er Gondel. Děti se zde dosyta vydovádí na atrakcích (koberce, cvičné vleky, sjezdovky s měřením rychlosti jízdy, skluzavka Tubingbahn, sněhový park pro začátečníky, sněhové iglú, dětská louka s trpasličím domkem atd…).

Příznivci lyžařských parků určitě zavítají do SOKO Funslope Wagrain, kde je vybudován boardercross a snowpark. Funslope zahrnuje kolem 30 různých prvků. Svezete se zde na vlnách, strmých křivkách, projedete dokonce i tunely.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

září - březen:

po a st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo