Saalbach / Leogang / Fieberbrunn

Výška areálu 840 - 2096 m

Z Prahy: 470 km
(270 km)
Počet černých sjezdovek 18 Počet červených sjezdovek 112
Počet modrých sjezdovek 140 Počet zelených sjezdovek 0
70 lanovek a vleků
Počet lanovek 29x
Počet sedaček 21x
Počet vleků 20x
Běžecké tratě (km) 292
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 270 km perfektně upravených sjezdovek od 840 až po 2096 m n.m., pro náročné lyžaře i děti
 • 70 lanovek činí areál jedním z největších propojených skiareálů v Evropě
 • přes 100 km excelentních freeridových sjezdů v hlubokém sněhu aneb Fieberbrunn rakouskou freeridovou Mekkou
 • 292 km kvalitně upravovaných běžkařských tras
 • Hinterglemm jako špičkový areál, který uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty
 • sjezdovka s kamerou s možností prohlédnout si vlastní jízdu na internetu
 • putování na sněžnicích, výpravy s pochodněmi, paragliding, jízdy na saních tažených koňmi, množství restaurací a barů či lyžařské muzeum

SKIPASY:

Ski ALPIN CARD (platí pro skiareál Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a oblast Kaprun – Zell am See)

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (platí pro skiareál Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn)

Salzburger Super Ski Card (platí pro skiareál Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a navíc i ve všech dalších skiareálech Salcburska a blízce sousedících oblastech vedlejších spolkových zemí, tedy také například pro Kaprun – Zell am See, Schneewinkel, Kitzbühel, Zillertal Arenu, Ski Juwel – Alpbachtal / Wildschönau, Weisssee Gletscher Welt, Gasteinertal, Salzburger Sportwelt, Lungau atd.)

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • bazén, kluziště, výlety na sněžnicích, snowtubing, sáňkování (osvětlené dráhy i pro večerní sáňkování), bežkování, večerní lyžování, jízda s koňským spřežením, stezka korunami stromů, lukostřelba
 • jízda na sněžném skútru, čtyřkolce nebo rolbě, paragliding
 • curling, bowling, wellness, bary, restaurace, kluby

Služby a ostatní:

Místní skibusy zdarma, informační centrum, wi-fi připojení k internetu, půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské školy, hlídaní dětí, supermarkety a různé obchůdky, lékař, zubař, lékárna, banka, pošta, taxislužby, čerpací stanice.

Doporučujeme

 • kulinářské pochoutky, jako jsou Kaspressknödel (knedlíčky s pivním sýrem) nebo Kaiserschmarrn (sladký císařský trhanec)
 • profesionální freeride zóny a parky s možností tréninku vyhledávání pomocí lavinových vyhledavačů a sond přímo na kopci
 • alespoň jeden z 5 doporučených okruhů  - Skicircus circuite (červený okruh) je právem nazývaný The Challenge (Výzva) díky své délce 72 km a celkovému převýšení 12.500 m.

 

O středisku

Saalbach – Hinterglemm je jednou z nejznámějších oblastí Salcburska a Rakouska obecně. 270 km perfektně upravených sjezdových tratí všech obtížností a 70 supermoderních lanovek a vleků sem přivede každoročně lyžaře každého věku i výkonnosti. Kvalitní lyžování je o to cennější, že nevyžaduje dojíždění, lanovky Vás za sněhem vyvezou přímo z centra horských městeček. Navíc bylo v letošním roce středisko napojeno na oblast Fieberbrunn: nová kabina pro 10 osob s hodinovou kapacitou 2600 osob, propojí  údolní stanici  Reckmoos-Süd s centrem "Skicirkusu" a  Reitherkogelem. Nová sjezdovka má i skvělé parametry (3,5 km dlouhá, převýšení 780m).

Navíc další významné středisko, Kaprun, je pouze přes kopec a tak nic nebrání vyrazit na pěkný výlet (při ubytování v Maishofenu je to do obou rezortů jen několik minut cesty autem). Pokud byste raději volili zimní dovolenou v klidnějším středisku, ubytujte se v Leogangu (se Saalbachem je spojeno přes areál Asitz s 50 km sjezdovek). Špičkové sjezdovky (například místní nejdelší Schattberg-Ost-Jauserabfahrt 7 km, s výškovým rozdílem 1020 m) prověří vaše umění, ať jste příznivec carvingu nebo snowboardu. Devizou je rovněž skvělé propojení tratí z deseti vrcholů a neustále se zdokonalující zázemí.

Komu sjezdové lyžování přes den nestačilo, může se večer vyřádit na osvětlené sjezdovce v Hinterglemmu nebo na Schantei v Leogangu. Výtečnou alternativou je 5 osvětlených sáňkařských drah.

Kvalitní podmínky zde čekají i na příznivce bílé stopy: na běžkách můžete objevit celé údolí: Leogangu, Saalfeldenu nebo Hinterglemmu. Další zajímavostí je snowtubingová dráha v Hinterglemmu.

21. a 22..února 2016 se zde též koná světový pohár  ve sjezdu a SGL

Něco z historie…

Oblast Salzburku je známá již celá století jako naleziště některých nerostů a drahých kovů (stříbro, rtuť, měď, kobalt a nikl). Místní doly zde existovaly již před více než 5000 lety. Ve středověku byla těžba těchto surovin pro některá městečka v této oblasti a zvláště pak Leogang klíčovým činitelem místní ekonomiky. V Salzburku se dokonce ze stříbra těženého v Leogangu razily velmi kvalitní stříbrné mince. V 18. století byl  Leogang  po celé Evropě znám naleziště prvotřídného niklu a kobaltu (kobalt se odsud vyvážel do skláren,  například i do Benátek, kde se používal jako příměs pro vytvoření kobaltové modři).Ve 20. století započala v Leogangu těžba magnezitu, která byla provozována až do roku 1970.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo