Lungau

Výška areálu 1066 - 2411 m
Výška střediska 1066 - 2100 m
Z Prahy: 490 km
(150 km)
Počet černých sjezdovek 27 Počet červených sjezdovek 74
Počet modrých sjezdovek 49 Počet zelených sjezdovek 0
33 lanovek a vleků
Počet lanovek 4x
Počet sedaček 12x
Počet vleků 17x
Běžecké tratě (km) 240
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 150 kilometrů sjezdovek, 1066 do 2411 m n.m.
 • možnost ledovcového lyžování v blízkých Obertaurách (až 250 km upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti)
 • 240 km denně upravovaných běžkařských tratí 
 • večerní lyžování, sáňkařské dráhy, snowparky, trasy pro pěší turistiku, wellnes centrum, malebný St. Michael s velkým množstvím útulných hospůdek,...
 • 100% umělé zasněžování, moderní přepravní zařízení
 • nejprosluněnější oblast Rakouska s nespočtem horských jezer, potoků, vodopádů,...

SKIPASY:

Grosseck – Speiereck (platí pro skiareály Grosseck –  Speiereck)

Katschberg – Aineck (platí pro skiareál Katschberg – Aineck)

Lungau Ski Region (platí pro skiareály Katschberg – Aineck, Grosseck – Speiereck, Fanningberg, Lessach a Zederhaus)

Lungo (platí jako Lungau Ski Region a navíc pro skiareál Obertauern)

Salzburger Super Ski Card (platí pro výše uvedené skiareály a navíc i ve všech dalších skiareálech Salcburska a těsně za jeho hranicemi, tedy také například pro celé Ski amadé, Kaprun – Zell am See, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a další)

Obertauern (platí pro skiareál Obertauern a od 1,5 dne také pro skiareály Grosseck – Speiereck)

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • bazén v Tamsweg (masáže, vodní trysky, umělý vodopád, vnitřní i venkovní vyhřívaný bazén, sauna, pára), The Vitality & Wellness Center v Mariapfarr (infra sauna, finská sauna, kneippovy lázně, pára, vířivka)
 • kluziště, sáňkování, večerní lyžování, projížďky na saních taženými koňmi, vycházky na sněžnicích,ski-touring
 • paragliding, snowbike, sněžné čtyřkolky, ice driving – jízda v autě na sněhu, ice climbing – lezení na ledové stěně
 • restaurace, bary, kluby, bowling

Služby a ostatní

Místní skibusy (se skipasem zdarma), informační centrum, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, supermarket, lékárna, lékař, banka, pošta.

Doporučujeme

Grosseck – Speireck Ski Safari a další zajímavé skitúry (Path of Legends,..).

Noční lyžování na Katschbergu či sjezdovku Direttissima.

Ochutnávku místních specialit na některých z horských chat nebo i v místních restauracích: lungauské Rahmkoch (podobné „marcipánové štole“) nebo výborný desert Kaiserschmarrn.

O středisku

Jižní část Solnohradska je jednou z nejprosluněnějších oblastí Rakouska, s ideální dostupností z dálnice Salzburg-Villach a velmi příjemným klimatem. Celá oblast Oberlungau (Katschberg/Aineck - Grosseck/Speiereck – Fanningberg) poskytuje celkem 190 km sjezdovek. Výhodou je blízkost dalšího rozsáhlého areálu Obertauern (celkem 300 km sjezdovek: oblast Lungo).

Rakouská městečka Mauterndorf, Saint Michael a Tamsweg mají pro zimní radovánky velmi výhodnou polohu. Nachází se totiž téměř uprostřed všech těchto lyžařských oblastí: Grosseck Speiereck, Fanningberg, Katschberg-Aineck, s možností rozšíření skipasu na ledovec Obertauern.

Saint Michael

Díky své ideální poloze mezi lyžařskými centry Grosseck - Speiereck a Katschberg - Aineck budete moci plně využít ski region s rozmanitou a plnohodnotnou nabídkou pro všechny lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Saint Michael je ideálním místem pro ty, kteří rádi objevují každý den nové sjezdy, scenérie, zážitky.Kromě lyžování nabízí i příjemnou, rodinnou atmosféru pro vaše odpolední „apres-ski“ a romantické večerní vyjížďky na saních.

Mauterndorf

Středisko Mauterndorf nabízí svým návštěvníkem vše, co si od zimní dovolené mohou přát: útulné středisko s lyžařskou školou a řadou večerních aktivit (noční lyžování) i dlouhé lyžařské túry s průvodcem, svahy s mírným sklonem pro začátečníky i prudší sjezdy pro náročnější lyžaře či snowboardisty. Z lyžařského centra Grosseck-Speiereck, na jehož úpatí se toto starobylé městečko nachází, se dostanete během pár minut do svého ubytování. Výhodou této oblasti je relativní klid, krásná přírodní scenérie a na druhé straně snadno dostupný Obertauern. Z dalších sportovních aktivit nabízí Mauterndorf 21 km běžkařské dráhy, 28 km pěších zimních tras (některé ve výšce 2000 m n.m.), sáňkařskou dráhu na hradním kopci, koňská spřežení, výlety na sněžnicích s průvodcem, atd…

Rennweg

Rennweg se nachází na horním toku horské říčky Lieser. Těsná blízkost k horskému hřebeni Katschbergu přímo předurčuje koloběh tohoto městečka: v létě nabízí celodenní túry, v zimě lyžování na nedalekých sjezdovkách. Rennweg je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které za cenu kratšího dojíždění na svah rádi vynechají luxusní hotelové komplexy Katschbergu.

Tamsweg

Krásná krajina v okolí Tamsweg, nádherné výhledy na nedalekou horu Preber a procházky kolem jezera Preber jak pro pěší, tak běžkaře, činí z této lokality velmi příjemné místo zimní dovolené s bonusem nedalekého luxusního lyžování. Ceny za ubytování jsou v tomto městečku navíc více než lákavéLyžaři velmi vyhledávaný relax po lyžování najdete v místním Aquaparku (venkovní i vnitřní bazén).

Ski mapa

Webkamery

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo