Lungau

Výška areálu 1066 - 2400 m
Výška střediska 1066 - 2100 m
Z Prahy: 490 km
(190 km)
Počet černých sjezdovek 33 Počet červených sjezdovek 108
Počet modrých sjezdovek 50 Počet zelených sjezdovek 0
32 lanovek a vleků
Počet lanovek 3x
Počet sedaček 20x
Počet vleků 9x
Běžecké tratě (km) 150
Snowpark
Kluziště
Bazén
  • 150 kilometrů sjezdovek  od 1350 do 2220 m n.m., v 5 různých lyžařských střediscích  s jedním skipasem
  • možnost ledovcového lyžování v blízkých Obertaurách (až 300 km lyžování až do 2320 m n.m.)
  • výborná dostupnost z ČR mezi Taurnským a Katschberským tunelem
  • 150 kilometrů běžkařských tratí (některé ve výšce 1500m n.m.)
  • široká nabídka tras pro ski-touring
  • nejprosluněnější oblast Rakouska

SKIPASY:

SkiLUNGAU - 150 km sjezdovek (Grosseck-Speiereck, Fanningberg, Katschberg-Aineck)

LUNGO - 300km sjezdovek (Grosseck-Speiereck,Fanningberg, Katschberg-Aineck + Obertauern)

Středisko poskytuje slevy ke skipasům

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

  • bazén v Tamsweg (masáže, vodní trysky, umělý vodopád, vnitřní i venkovní vyhřívaný bazén, sauna, pára), The Vitality & Wellness Center v Mariapfarr (infra sauna, finská sauna, kneippovy lázně, pára, vířivka)
  • kluziště, sáňkování, večerní lyžování, projížďky na saních taženými koňmi, vycházky na sněžnicích,ski-touring
  • paragliding, snowbike, sněžné čtyřkolky, ice driving – jízda v autě na sněhu, ice climbing – lezení na ledové stěně
  • restaurace, bary, kluby, bowling

Služby a ostatní

Místní skibusy (se skipasem zdarma), informační centrum, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, supermarket, lékárna, lékař, banka, pošta.

Doporučujeme

Grosseck – Speireck Ski Safari a další zajímavé skitúry (Path of Legends,..).

Noční lyžování na Katschbergu či sjezdovku Direttissima.

Ochutnávku místních specialit na některých z horských chat nebo i v místních restauracích: lungauské Rahmkoch (podobné „marcipánové štole“) nebo výborný desert Kaiserschmarrn.

O středisku

Jižní část Solnohradska je jednou z nejprosluněnějších oblastí Rakouska, s ideální dostupností z dálnice Salzburg-Villach a velmi příjemným klimatem. Celá oblast Oberlungau (Katschberg/Aineck - Grosseck/Speiereck – Fanningberg) poskytuje celkem 190 km sjezdovek. Výhodou je blízkost dalšího rozsáhlého areálu Obertauern (celkem 300 km sjezdovek: oblast Lungo).

Rakouská městečka Mauterndorf, Saint Michael a Tamsweg mají pro zimní radovánky velmi výhodnou polohu. Nachází se totiž téměř uprostřed všech těchto lyžařských oblastí: Grosseck Speiereck, Fanningberg, Katschberg-Aineck, s možností rozšíření skipasu na ledovec Obertauern.

Saint Michael

Díky své ideální poloze mezi lyžařskými centry Grosseck - Speiereck a Katschberg - Aineck budete moci plně využít ski region s rozmanitou a plnohodnotnou nabídkou pro všechny lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Saint Michael je ideálním místem pro ty, kteří rádi objevují každý den nové sjezdy, scenérie, zážitky.Kromě lyžování nabízí i příjemnou, rodinnou atmosféru pro vaše odpolední „apres-ski“ a romantické večerní vyjížďky na saních.

Mauterndorf

Středisko Mauterndorf nabízí svým návštěvníkem vše, co si od zimní dovolené mohou přát: útulné středisko s lyžařskou školou a řadou večerních aktivit (noční lyžování) i dlouhé lyžařské túry s průvodcem, svahy s mírným sklonem pro začátečníky i prudší sjezdy pro náročnější lyžaře či snowboardisty. Z lyžařského centra Grosseck-Speiereck, na jehož úpatí se toto starobylé městečko nachází, se dostanete během pár minut do svého ubytování. Výhodou této oblasti je relativní klid, krásná přírodní scenérie a na druhé straně snadno dostupný Obertauern. Z dalších sportovních aktivit nabízí Mauterndorf 21 km běžkařské dráhy, 28 km pěších zimních tras (některé ve výšce 2000 m n.m.), sáňkařskou dráhu na hradním kopci, koňská spřežení, výlety na sněžnicích s průvodcem, atd…

Rennweg

Rennweg se nachází na horním toku horské říčky Lieser. Těsná blízkost k horskému hřebeni Katschbergu přímo předurčuje koloběh tohoto městečka: v létě nabízí celodenní túry, v zimě lyžování na nedalekých sjezdovkách. Rennweg je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které za cenu kratšího dojíždění na svah rádi vynechají luxusní hotelové komplexy Katschbergu.

Tamsweg

Krásná krajina v okolí Tamsweg, nádherné výhledy na nedalekou horu Preber a procházky kolem jezera Preber jak pro pěší, tak běžkaře, činí z této lokality velmi příjemné místo zimní dovolené s bonusem nedalekého luxusního lyžování. Ceny za ubytování jsou v tomto městečku navíc více než lákavéLyžaři velmi vyhledávaný relax po lyžování najdete v místním Aquaparku (venkovní i vnitřní bazén).

Ski mapa

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo