Alpe d'Huez

Výška areálu 1125 - 3330 m
Výška střediska 1860
Z Prahy: 1170 km
137 sjezdovek (250 km)
Počet černých sjezdovek 16 Počet červených sjezdovek 40
Počet modrých sjezdovek 38 Počet zelených sjezdovek 43
70 lanovek a vleků
Počet lanovek 15x
Počet sedaček 21x
Počet vleků 34x
Běžecké tratě (km) 50
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 250 km sjezdovek, 1125-3330 m n. m.
 • sjezdovky s převýšením více než 2000 m
 • pro snowboardisty - U-rampa, snowpark, boardercross
 • nejdelší černá sjezdovka v Evropě - 16 km
 • vhodné pro rodiny, skupiny i jednotlivce

 

SKIPASY:

GRANDE GALAXIE - platí v Alpe d‘Huez, 2 dny lyžování v Les 2 Alpes, 1 den v Serre Chevalier, 1 den Montgenevre, 1 den v Puy St. Vincent. Výlety do ostatních středisek mohou být omezeny v případě nepříznivých klimatických podmínek.

 

Více o skipasech.

Sport  a aktivity střediska:

 • bazén, kluziště, výlety na sněžnicích, psí spřežení, ski jöring - jízda na lyžích při tažení koňem, ice laser game, lanová dráha, ledová jeskyně
 • paragliding, speed riding, heliskiing, lety letadlem, Evodriver - jízda autem na ledové ploše, Skidoo - sněžný skútr, běžkařské tratě
 • kino, bowling, fitness, spa, masáže, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékárna, lékař, banka, pošta, autoservis.

Doporučujeme

 • Návštěvu tematické ledové jeskyně pod vrcholem Pic Blanc.
 • Zkušení lyžaři by si neměli nechat ujít sjezd černé sjezdovky Sarenne vedoucí z vrcholu Pic Blanc až do údolí.
 • Pokusit se spatřit zdejší raritu – bílého králíka.

O středisku:

Alpe d´Huez leží pod ledovcem Pic Blanc (3350 m n.m.) v nadmořské výšce 1860 m n.m., v centru pohoří Grandes Rousses v Oisanském masivu. Je to jedno z technicky nejmodernějších středisek ve Francii. Překrásné slunné středisko je ideálním místem pro sportovní vyžití celé rodiny i jednotlivců a je charakteristické svým stálým počasím. Lyžařské terény jsou vhodné pro velmi náročné lyžaře i pro začátečníky – 5 sjezdovek s převýšením více než 2000 m, pro snowboardisty je připraven snowpark s U-rampou a boardercrossový areál. Nabízí Vám i nejdelší černou sjezdovku v Evropě Sarenne – 16 km dlouhou, s výškovým převýšením 2000 m. Také jízda tunelem z vrcholu Pic Blanc (3330 m) a následující prudké terény pod ním jsou nezapomenutelným zážitkem i pro ty nejnáročnější. Z vrcholu Pic Blanc je údajně při dobré viditelnosti možné spatřit až 1/5 území celé Francie. Zprovoznění lanovky Marmottes III zjednodušilo přístup na ledovec z Les Berges. K pohodlnému návratu do střediska přispívá i 920 sněhových děl. Velká škála perfektních sportovišť-kryté tenisové kurty, squash, stolní tenis, tělocvičny-volejbal, košíková, házená, fotbal, horolezecká stěna, plavecký bazén, sauna, fitness centrum, bruslařský stadión, curling, výlety na sněžnicích, paragliding, dále nákupní střediska, restaurace, diskotéky, herny …, to vše přispěje k prožití příjemné dovolené.

K ubytování je možné využít nabídku v residencích a chaletech přímo v Alpe d´Huez nebo v menších vesničkách Oz en Oisans a Auris en Oisans, vždy jste však v pěším dosahu lanovky nebo sjezdovky.

Něco z historie…

Alpe d´Huez, známé původně pod jménem Brandes, bylo osídleno již ve středověku, tehdejší obyvatelé zde těžili stříbro. Jako zimní středisko se Alpe d´Huez rozvíjí již od roku 1920, první vlek byl vystaven v roce 1935 Jeanem Pomagalskim, zakladatelem firmy Poma. Avšak Alpe d’Huez je světu známé nejen jako zimní středisko, ale od roku 1952 i jako jedna z etap Tour de France. Sice se nejedná o nejobtížnější výstup závodu, nicméně profilem této trasy (13,8 km v průměrném stoupání 7,9 %) a počtem 21 zatáček přitahuje každoročně spoustu diváků a stalo se oblíbeným cílem pro další cyklistické závody. Roku 1968 zde bylo ku příležitosti 10. ZOH vystavěno malé letiště.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo