La Rosiere

Výška areálu 1200 - 2800 m
Výška střediska 1850
Z Prahy: 1120 km
91 sjezdovek (152 km)
Počet černých sjezdovek 18 Počet červených sjezdovek 38
Počet modrých sjezdovek 27 Počet zelených sjezdovek 8
38 lanovek a vleků
Počet lanovek 1x
Počet sedaček 20x
Počet vleků 17x
Snowpark
 • 152 km sjezdovek ve výšce 1200-2800 m n. m.
 • francouzsko - italské lyžařské středisko
 • heliskiing v údolí Aosta, sjezd z ledovce Ruitor s převýšením 2100 m, freeride
 • záruka prachového sněhu - v průměru nejvíce sněhu ve Francii
 • stylové savojské ubytování a rodinná atmosféra
 • nový lyžařský sektor Mont Valaisan s 2 novými sedačkami a 5 sjezdovkami

SKIPASY:

ESPACE SAN BERNARDO - platí na celou oblast La Rosière - La Thuile

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • nordic walking, výlety na sněžnicích, běžkařské tratě, sáňkařská dráha
 • paragliding, heliskiing, Evolution 2
 • kino, bowling, masáže, spa, fitness, workshopy, velké množství restaurací, týdenní animační program

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, 8 a huit supermarche, půjčovny lyžařského vybavení, pošta, lékárna, lékař, knihovna, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Alespoň jeden podvečer vidět při procházce západ slunce nad údolím l´ Isere.
 • Návštěvu příjemných restaurací v Italské části střediska.
 • Odpolední odpočinek na svahu s pravým italským tiramisu a kávou.
 • Italské espresso  na Col du Petit San Bernard v hospůdce nedaleko lanovky Piccolo SB Expres.

O středisku

Dnes již mezinárodní lyžařská oblast vznikla propojením francouzského La Rosière a italského střediska La Thuile. Na francouzské straně najdete prosluněný Espace San Bernardo a jižně orientovanou náhorní plošinu La Rosiere s panoramatickým výhledem na celé údolí la Tarentaise. Italská strana la Thuile je se svými převážně severně orientovanými svahy zase zárukou dostatku sněhu a neopakovatelných sjezdů v prachovém sněhu po celou sezonu.  Oblast se rozprostírá přes údolí proti známému Les Arcs, 23 km od tradičního savojského městečka Bourg St. Maurice. Nabízí svým návštěvníkům skvělé lyžařské podmínky – podle desetiletého průměru zde bylo naměřeno největší množství sněhové pokrývky ve Francii. Rozmanité sjezdovky a volné terény uspokojí lyžaře i snowboardisty. Ve velmi příjemných stylových horských chalupách najdete restaurace, kde si můžete vychutnat speciality obou kuchyní a to vše za přijatelnou cenu. Poloha v těsné blízkosti údolí Aosta, kde je zákonem povoleno HELISKI – helikoptérové lyžování, přímo vybízí k prožití neopakovatelných zážitků při sjíždění „panenských“ svahů. Jednou z možností je sjezd z vrcholu ledovce Ruitor 3486 m n.m. (s převýšením 2100 m), Miravidi 3066 m n.m. nebo Mont Ouille 3099 m n.m.

Lůžková kapacita tohoto střediska je přísně propočítána s ohledem na kapacitu lanovek a sjezdovek tak, aby se zde netvořily fronty ani v nejžádanějších prázdninových termínech. Jako jedno z mála středisek má opravdu upravené sjezdovky vždy od 9 hod ráno. Velmi příjemné ubytování je jak v tradičních kamenných chatách v centru střediska, tak i v novějších residencích chaletového typu v části Eucherts. Přestože se La Rosière jako jediné středisko v oblasti Tarentais nachází na jižní straně a slunce zde svítí do pozdních odpoledních hodin, jsou tady díky velkému množství sněhu optimální sněhové podmínky po celou sezónu.

Věděli jste, že...?

Francouzské slovo „rosière“ označuje dívku vyhlášenou svojí počestností? V českém překladu by se hodilo snad jméno „růženka či růžička“. Podle pověsti vyhlásil první slavnostní volbu „růženky“ Svatý Medard na konci 5. století. Tak vznikl Svátek „růženek“ (La fete de la Rosière), při kterém se na hlavu dívky, jejíž chování bylo celou vesnicí označeno za nejctnostnější, nasadila korunka z růží (odtud také pochází název). Hodnotilo se chování vyvolené dívky, její ctnost, bohulibost a skromnost. První korunovanou „Růžičkou či Růženkou“ byla údajně vlastní sestra Svatého Medarda. V řadě vesnic se dodnes tento svátek slaví vždy 8. června. Těžko říci, zda se dnešní lyžařské středisko v minulosti vyznačovalo zdařilou a silnou tradicí organizování podobných lidových slavností, či zda se právě v tomto kraji vyskytovaly nejpočestnější panny, připomínka „Růžiček či Růžnek“ se ve jménu La Rosière zachovala dodnes.

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo