Les Arcs

Výška areálu 1200 - 3226 m
Výška střediska 1600 - 2000 m
Z Prahy: 1120 km
124 sjezdovek (200 km)
Počet černých sjezdovek 16 Počet červených sjezdovek 43
Počet modrých sjezdovek 62 Počet zelených sjezdovek 3
53 lanovek a vleků
Počet kolejových lanovek 1x
Počet lanovek 8x
Počet sedaček 27x
Počet vleků 17x
Snowpark
 • 200 km sjezdovek, 1200-3226 m n. m.
 • široké a dlouhé sjezdovky, několik neupravovaných černých sjezdovek, letmý kilometr
 • převážně severní nebo západní orientace sjezdovek
 • boarderdercross, snowparky a U-rampy pro snowboarding
 • nádherný výhled na Alpy a vrcholky masivu Mont Blanc
 • nová 4 místná sedačka Comborciere v ARC 2000

SKIPASY:

LES ARCS (ARC) – platí pro Les Arcs a Peisey-Vallandry

PARADISKI (PAR) – platí pro Les Arcs, Peisey-Vallandry a La Plagne, 1/2 denní lyžování zdarma (v den příjezdu odpolední skipas Les Arcs k 6 dennímu skipasu Paradiski)

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • bazén, kluziště, sáňkování, výlety na sněžnicích, nordic walking,
 • paragliding, rogalo, heliskiing, speed riding, sněžný skútr, handiski, ice climbing - lezení na ledové stěně, ski jöering,
 • kino, bowling, jóga, fitness, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, wifi, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékař, lékárna, banka, pošta, úschovna zavazadel.

Doporučujeme

 • Sjezd sedmikilometrové černo-červené Aiguille Rouge s převýšením přes 2000 m.

 • Navštívit aprés-ski arénu Mille8 nad Arc 1800 - exkluzivní „aprés-ski“ aréna otevřená ve dne i v noci. 

 • Ochutnejte místní delikatesy, zaplavejte si v bazénu, či zrelaxujte v sauně. Nebo jen zajděte na drink a projeďte si na lyžích trasu s několika překážkami, video projekcí  a  freestyle arénou.

 • Děti pak určitě uvítají „začarovaný les“.

O středisku

Les Arcs leží ve výjimečné přírodní oblasti, kde architektura a rozvoj vždy respektovaly přírodu, je kolébkou nových forem lyžařského sportu, extrémního lyžování, monolyží, snowboardingu, apod. Vynikající sněhové podmínky jsou zaručeny převážně severními svahy a lyžováním v nadmořské výšce 1200 – 3226 m n.m. Neopakovatelným zážitkem je sjezd dlouhý 7 km z vrcholku Aiguille Rouge (3226 m n.m.) do Villaroger (1200 m n.m.) s výhledy na horské masivy a celé údolí řeky Isere. Na sjezdovce určené pro rychlostní lyžování si můžete i Vy, se speciální výstrojí, vyzkoušet svou rychlost. Množství sjezdovek všech obtížností, terény pro freeride, snowparky s boardercrossem, to vše uspokojí i nejnáročnější lyžaře. Les Arcs jsou tvořeny několika menšími středisky (ARC 2000, ARC 1950, ARC 1600,…), která jsou navzájem propojena sítí lanovek a jsou přístupná skibusem. Spojením středisek Les Arcs a La Plagne vznikla největší lyžařská oblast PARADISKI, kde můžete bez skibusu projet na lyžích až 425 km sjezdových tratí. Výlet dvoupatrovou kabinou Vanoise Express, kterou je zajištěn rychlý přístup do celého lyžařského areálu, si určitě nenechte ujít. Do tradičního savojského městečka Bourg St. Maurice se dostanete z L´Arc 1600 zubačkou za pouhých 5 minut. Zde můžete navštívit bazén, saunu nebo využít nabídku typických savojských restaurací a obchodů.

Věděli jste, že ... ?

Středisko Les Arcs hostilo účastníky Zimních olympijských her v roce 1992 v Albertville. Bylo to naposledy, kdy se Zimní olympijské hry konaly ve stejném roce jako Letní olympijské hry. Kromě Les Arcs se závodilo v dalších lyžařských střediscích jako Courchevel, Les Menuires, Méribel, La Plagne, Pralognan-la-Vanoise, Les Saisies, Tignes a Val-d‘Isère. Specialitou Les Arcs bylo rychlostní lyžování (známé také jako letmý kilometr), které zde bylo předvedeno poprvé na půdě Zimních olympijských her. Přímé přenosy z tohoto závodu byly odvysílány z L´Arc 2000 za velké pozornosti publika na místě i u televizních obrazovek. Závodu přihlížel i Juan Antonio Samaranch (prezident Mezinárodního olympijského výboru) a Jean-Claude Killy (jeden z předsedů Organizačního výboru). Závod mužů v letmém kilometru byl druhým nejsledovanějším přenosem Olympijských her. Tuto disciplínu tenkrát vyhrál Francouz Michael Prufer, který zajel neuvěřitelných 229,299 km/h. Přes velký ohlas a pozornost diváků nebyla tato disciplína k dalším olympijským hrám hlavně z důvodů bezpečnosti doporučena a pomalu upadá do zapomnění a to i přesto, že rekordy padají nadále na tomto i na dalších svazích.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo