Serre Chevalier

Výška areálu 1200 - 2800 m
Výška střediska 1400
Z Prahy: 1100 km
81 sjezdovek (250 km)
Počet černých sjezdovek 13 Počet červených sjezdovek 29
Počet modrých sjezdovek 26 Počet zelených sjezdovek 13
59 lanovek a vleků
Počet lanovek 7x
Počet sedaček 20x
Počet vleků 32x
Běžecké tratě (km) 53
Snowpark
Bazén
 • 250 km sjezdovek, 1200-2800 m n. m.
 • velké množství kvalitních upravených sjezdovek, členité terény
 • snowparky, boardercross, U - rampa, ...
 • 45 km upravovaných běžeckých tratí
 • Serre Chevalier je tvořeno 13 vesničkami
 • termální lázně ve vesnici Monetier
 • aquapark v Brianconu

SKIPASY:

SERRE CHEVALIER - platí na celou oblast, dále na 1 den do středisek Les 2 Alpes, Alpe d´Huez, Puy St. Vincent, Montgenevre, Sestrieres - za příznivých klimatických podmínek.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • bazén, termální lázně, aquapark, noční lyžování, kluziště, výlety na sněžnicích, nordic walking, psí spřežení, lety horkovzdušným balónem   
 • paragliding, Ice driving – řízení na ledové ploše/sněhu, jízda na rolbě, Ski Jöring - jízda na lyžích při tažení koněm, motokáry na ledě, snowkite, speedriding
 • bowling, minigolf, kino, squash, fitness, spa, masáže, restaurace, bary a kluby, casino, laser game, animační program

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, banka, pošta, lékárna, lékař, supermarket, autoservis.

Doporučujeme

 • Pokud máte rádi historické památky, je pro Vás návštěva městečka Briancon a staré vojenské pevnosti to pravé.
 • Nenechte si ujít večerní procházku starými uličkami Brianconu.
 • Návštivte termálních lázně v městečku Monetier.

O středisku:

Serre Chevalier je rozsáhlou lyžařskou oblastí jižních Alp s 13 vesničkami (25 km sjezdovek), z toho 4 největší jsou Monetier 1500, Villeneuve 1400, Chantemerle 1350 a Briancon 1200. Lyžování ve výšce 1200 m až 2800 m společně s rozsáhlým systémem zasněžování zaručuje sněhovou pokrývku po celou sezónu. Velké množství kvalitních, dobře upravených červených sjezdovek, členité terény, dlouhé černé sjezdovky, U rampa, snowparky, boardercross aj. – to vše se vám nabízí se skipasem Serre Chevalier. Centrem oblasti je městečko Briançon se zachovalou vojenskou pevností a aquaparkem s tobogánem. V Monetier můžete navštívit termální lázně. Milovníci běžeckých stop mohou využít dlouhé kilometry dobře upravovaných tratí. Centrem oblasti je městečko Briancon se zachovalou vojenskou pevností a aquaparkem s tobogánem. V Monetier můžete navštívit termální lázně. Milovníci běžeckých stop mohou využít dlouhé kilometry dobře upravovaných tratí.

Věděli jste, že...?

Serre Chevalier (nazýváno také « Serre Che », čti „ser še“) se nachází v údolí s velmi bohatou historií. Název této lyžařské oblasti je prastarý (v novodobém překladu by zněl asi Soutěska Rytířů). V dnešní době vzbuzuje představy dávných rytířských soubojů, odvážných válečných výprav. Avšak vysvětlení je daleko prozaičtější. Označení totiž pochází ze starého dialektu, kde „serre“ znamená srážka a „cambeou“ (později „chevalier“) značí stádo. Tedy místo, kam se vodil dobytek na pastvu. Toto místo má velmi bohatou historii, a tak nebylo obtížné najít symbol, jenž by je věrně vystihoval. Stal se jím původní erb prastarého rodu Borel du Bez, kde je v ústředním poli Orel s korunou.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo