Flaine

Výška areálu 700 - 2500 m
Výška střediska 1600
Z Prahy: 990 km
138 sjezdovek (265 km)
Počet černých sjezdovek 11 Počet červených sjezdovek 44
Počet modrých sjezdovek 60 Počet zelených sjezdovek 23
67 lanovek a vleků
Počet lanovek 6x
Počet sedaček 26x
Počet vleků 35x
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 265 km sjezdovek s převýšením 1800 m, 700–2500 m n. m.
 • garance sněhu díky blízkosti Mont Blanc
 • volné terény, freeride, snowpark, U rampa, freestylový park „Jampark Pro“
 • 14 km dlouhá vyhlídkova sjezdovka Les Cascades
 • bohatá aprés-ski nabídka
 • moderní středisko, sídlo kultury a umění, často se zde konají koncerty a zábavné show
 • velká výhoda je, že každá sjezdovka vede zpět přímo do městečka

SKIPASY:

Grand Massif - platí na celou oblast Flaine, Morillon, Samoens, Sixt et Les Carroz

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • bazén, paraglide, snow kite, air bag, ice quad - jizda na čtyřkolce, snowmobile, lezecká stěna, lety helikoptérou, ice driving – jízda na ledu
 • přírodní kluziště, psí spřežení, výlety na sněžnicích, noční výlety na sněžnicích s večeří v místní restuaraci
 • kino, kulturní centrum, sauna, masáže, spa, restaurace, bary a kluby, umělecká galerie, týdenní animační program

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, lékař, lékárna, hlídání dětí, pošta, úschovna, půjčovna lyžařského vybavení, autoservis.

Doporučujeme

 • Nechat se vyvézt kabinou na vrchol Les Grandes Platieres (2480 m n.m.), odkud si můžete užít jedinečný výhled na Mont Blanc.
 • Pro méně zkušené lyžaře se nabízí sjezd vyhlídkové 14 km dlouhé a díky okolní krajině působivé modré sjezdovky Les Cascades.
 • Milovníci freeride by určitě neměli vynechat „La Combe du Gers“ úžasný areál s hlubokým sněhem.
 • Snowboardisté ocení freestylový park „Jampark Pro“ s velkou nabídkou různých překážek a možností pořádat zde párty na sněhu nebo barbecue.

O středisku

Toto moderní horské středisko se rozprostírá v oblasti Grand Massif v blízkosti Mont Blancu, který příznivě ovlivňuje množství sněhových srážek. Kabinová lanovka Vás vyveze na plato Les Grandes Platiéres s nezapomenutelnými výhledy na alpské velikány: Mont Blanc, Aiguille du Midi, Mont Maudit, Mont Blanc du Tacul, Aiguille du Gouter a další.

S 265 km sjezdových tratí a s převýšením až 1800 m se řadí k nejzajímavějším střediskům v Evropě. K aktivnímu prožití Vaší dovolené přispěje velké množství překrásných a bezpečných svahů jak pro lyžování na upravených sjezdovkách, tak i ve volných terénech, snowpark, U-rampa i krásná a dlouhá vyhlídková sjezdovka Les Cascades. Centrum Flaine je propojeno několika výtahy, které spojují jednotlivé ulice. Můžete využít také bohatou nabídku „aprés-ski“ – restaurace, bary, fitcentra, saunu, kluziště, solária, dále také školu smyků, jízdu na sněžném skútru, procházky na sněžnicích, krytou horolezeckou stěnu nebo si pobyt zpestřit vyhlídkovým letem helikoptérou k Mont Blancu. Flaine je také sídlem umění a kultury, často se zde konají různé koncerty i jiné zábavné show. Sněhové zpravodajství i několik let zpětně dokazuje, že i v tak nestabilních meteorologických podmínkách, které nám v posledních letech zima naděluje, je v tomto středisku i na jaře na čem lyžovat.

Něco z historie

Lyžařské středisko Flaine existuje od roku 1959. U jeho zrodu stáli geofyzik Eric Boissonnas a švýcarský architekt Gérard Chervaz. Jejich záměrem bylo vytvořit vzor urbanismu, současné architektury a designu. Prvotní plány střediska navrhoval na přání Erica Boissonnase tehdejší proslulý architekt Marcel Breuer (Palác Unesco v Paříži, Whitney Museum v New Yorku). Díky němu je dnes Flaine jediné lyžařské středisko, které bylo v roce 1960 zapsáno mezi historické památky. Mezi pozoruhodnosti patří i tehdejší technické vymoženosti jako sněhové dělo z roku 1973 (první v Evropě), stanice lanovky a vleků přímo na sjezdovce aj. Za zmínku stojí i fakt, že středisko bylo koncipováno tak, aby nebyl vidět žádný elektrický kabel.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo