Les 2 Alpes

Výška areálu 1300 - 3600 m
Výška střediska 1650
Z Prahy: 1170 km
95 sjezdovek (225 km)
Počet černých sjezdovek 12 Počet červených sjezdovek 20
Počet modrých sjezdovek 49 Počet zelených sjezdovek 14
37 lanovek a vleků
Počet kolejových lanovek 1x
Počet lanovek 5x
Počet sedaček 16x
Počet vleků 15x
Běžecké tratě (km) 25
Snowpark
 • 225 km sjezdovek, 1300-3600 m n. m.
 • největší ledovec v Evropě, prachový sníh a lyžování po celý rok
 • neomezené jízdy ve volném terénu
 • snowbording a nové speciální U rampy
 • městečko nabízející bohaté večerní vyžití a příjemnou atmosféru
 • dobrá dostupnost - od dálnice pouhých 70 km
 • vynikající podmínky jarního lyžování

SKIPASY:

GRANDE GALAXIE  –  platí v Les 2 Alpes, 2 dny v Alpe d´Huez, 1 den v Serre Chevalier, 1 den Montgenevre a 1 den v Puy St. Vincent.  Výlety do ostatních středisek mohou být omezeny v případě nepříznivých klimatických podmínek.

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • večerní lyžování, sáňkování, výlety na sněžnicích, nordic walking, ledovcová jeskyně
 • paragliding, výlety helikoptérou, sněžný skútr, snow tubing, ice climbing, možnost ranního otevření sjezdovek s vlekaři
 • bowling, kino, sportovní hala na tenis, fitness, jacuzzi, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, infocentrum, kavárny s Wifi připojením zdarma, hlídání dětí, půjčovny lyžařského vybavení, lékárna, lékař, banka, pošta, prádelna.

Doporučujeme

 • Návštěvu místní cukrárny s čokoládovou fontánou v uliciv Avenue de la Muzelle.
 • Lanovkou návštěvu vesničky Venosc.
 • Nejen snowboardistům lyžování ve freestylové zóně SLIDE o rozloze cca 200 ha.

O středisku:

Les 2 Alpes je jednou z nejrozsáhlejších a nejžádanějších lyžařských oblastí ve francouzských Alpách vůbec. Překrásné vysokohorské prostředí s kvalitní nadílkou prachového sněhu jak v zimě, tak i v jarních měsících svému okolí zaručuje největší ledovec v Evropě.

Středisko je snadno přístupné (70 km od Grenoblu), s širokou nabídkou pro lyžaře i snowboardisty: expresní kabina, metro, neomezené možnosti jízdy ve volné přírodě, lyžování po celý rok, nové speciální tratě včetně U rampy. Středisko pravidelně investuje do své obnovy a tak se může pyšnit novější 6 místnou sedačkou du Diable. Umožňuje pohodlný přesun z dolní části Les 2 Alpes do Cretes (750 m převýšení, rychlost 2200 os./hod.). Další novinkou je moderní 250 m dlouhý krytý koberec pro malé lyžaře či začátečníky. Poskytuje panoramatický výhled na okolí.

Skipas vám platí také na 2 dny lyžování v Alpe d´Huez, kam se můžete vypravit helikoptérou. Les 2 Alpes nabízí i celou řadu dalších rekreačních možností - fitness centra, saunu, jacuzzi, návštěvu ledovcové jeskyně apod.

 

Něco z historie…

Les 2 Alpes, tedy dvoje Alpy, sloužilo původně jako letní pastvina, o kterou se dělily dvě místní rodiny. Pozdější dvoje Alpy nesly ještě dlouho jejich jména: Alpe de Venosc a Alpe de Mont de Lans. Tehdy však pastviny sloužily pouze v letních měsících, a jakmile napadl první sníh, všichni tento kraj opustili. Až ve 30. letech, kdy po olympijských hrách v roce 1924 vypukla ve Francii móda sportovního lyžování, se milovníci sněhu a ledu vypravili i do této vysoko položené oblasti. První horská bouda zde byla postavena v Alpe de Mont de Lans v roce 1932. O dva roky později vznikla ubytovna v Alpe de Venosc. První lyžaři přicházeli pěšky a jejich zavazadla vždy dovezly muly. Válečný konflikt na chvíli pozastavil realizaci snů příznivců zimních radovánek. S ještě větší vervou však práce vypukly po skončení války a tak se v roce 1946 zrodil koncept lyžařského střediska.

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo