Valmeinier - Valloire

Výška areálu 1430 - 2600 m
Výška střediska 1430 - 1800 m
Z Prahy: 1100 km
89 sjezdovek (150 km)
Počet černých sjezdovek 9 Počet červených sjezdovek 32
Počet modrých sjezdovek 30 Počet zelených sjezdovek 18
30 lanovek a vleků
Počet lanovek 2x
Počet sedaček 17x
Počet vleků 11x
Snowpark
Kluziště
 • 150 km sjezdovek, 1430-2600 m n. m.
 • kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu
 • skvěle upravené sjezdovky
 • bohatá nabídka terénů pro freestyle a freeride
 • 70% sjezdovek ve výšce nad 2000 m n. m.
 • výhodná poloha střediska pro návštěvu dalších středisek v údolí Maurienne (Les Sybelles, Saint Francois Longchamp, ...)

SKIPASY:

GALIBIER THABOR - platí na celou oblast Valmeinier-Valloire.

 

Více o skipasech

Sport  a aktivity střediska:

 • kluziště, výlety na sněžnicích, večerní lyžování, pěší túry, nordic walking, psí spřežení, sáňkování, segway, ledová jeskyně
 • paragliding, speed riding, rogalo
 • kino, bowling, spa, restaurace, bary a kluby, knihovna s internet pointem, animační program, ledové a sněhové sochy, L´espace Alu (hornické muzeum)

Služby a ostatní:

Místní skibus zdarma, informační centrum, hlídání dětí, půjčovny lyžařského vybavení, lékárna, lékař, supermarket, banka, pošta, internet point, úschovna zavazadel, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 

 • Procházku historickou částí střediska (Valmeinier 1500), které si dodnes uchovalo původní kouzlo autentické alpské horské vesnice s typickými savojskými domy z kamene a ze dřeva.
 • Po aktivním dni můžete na lyžích dojet až na sluneční terasy příjemných kaváren ve městečku, v klidu si vychutnat odpolední kávu a doplnit energii něčím sladkým.
 • Pokud radši trávíte večery aktivně a budete chtít zažít něco speciálního, doporučujeme se zúčastnit nočního běžkování.
 • Prohlídku městečka a výtvorů z ledu a sněhu, ve Valloire se totiž každoročně pořádá mezinárodní přehlídka ledových a sněhových soch.
 • Z Valloire si můžete na sněžnicích vyjít k vysokohorskému sedlu Galibier, kudy se pravidelně jezdí Tour de France.

O středisku:

Střediska Valmeinier a Valloire, která jsou propojena systémem vleků a lanovek, se rozkládají na úpatí hor Grand Galibier (3228 m) a Grand Thabor (3178 m). Velkou výhodou celé lyžařské oblasti je, že se zde ani o prázdninových termínech netvoří fronty na lanovky. Svojí nadmořskou výškou (70% sjezdovek se nachází ve výšce nad 2000 m) se středisko řadí k těm, ve kterých je možné lyžovat i na prosluněných západních svazích. Jsou zde kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu, sjezdovky všech stupňů obtížnosti jsou výborně upravované. Na své si zde přijdou i milovníci Freestyle (snowpark, Half Pipe, Ski cross,…) Poloha střediska je zároveň vhodná pro návštěvu dalších středisek údolí Maurienne jako jsou Val Cenis, Les Sybelles, Tři Údolí, Saint Francois Longchamp... atd. Ve středisku bylo nedávno vybudováno nové společenské centrum s kinosálem, úschovnou zavazadel a sociálním vybavením.

Věděli jste, že... ?

Název Valmeinier pochází původně z „val-minier“, tedy těžařské údolí. V oblasti se totiž nachází cenné minerály, které místní řemeslníci v 18. století zpracovávali. V této oblasti bylo rovněž objeveno naleziště antracitu, který místní usedlíci využívali na vytápění domácností.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo