Tignes

Výška areálu 1550 - 3450 m
Výška střediska 2100
Z Prahy: 1130 km
159 sjezdovek (300 km)
Počet černých sjezdovek 25 Počet červených sjezdovek 44
Počet modrých sjezdovek 69 Počet zelených sjezdovek 21
75 lanovek a vleků
Počet kolejových lanovek 2x
Počet lanovek 9x
Počet sedaček 39x
Počet vleků 25x
Běžecké tratě (km) 40
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 300 km sjzedovek v Tignes - Val d´Isére, 1550 - 3450 m n. m.
 • kvalitní lyžování po celý rok, letní lyžování na Grande Motte
 • bezpečné terény pro freeride
 • perfektní vybavenost střediska
 • bohatá nabídka mimolyžařských aktivit

SKIPASY:

TIGNES/VAL D´ISERE –  bývalé "Espace Killy" - platí pro celou oblast Tignes - Val d’Isere, ZDARMA VSTUP DO AQUACENTRA v Tignes-Lac a na kluziště (včetně zapůjčení vybavení).

Věkové kategorie: dítě 8 - 18 let vč., senior 65 - 74 let vč., D - dítě do 8 let, S - senior nad 75 let.

Více o skipasech

 

Sport a aktivity

 • aquacentrum (bazén, sauna, vířivka, posilovna,...), kluziště, výlety na sněžnicích, sáňkování, psí spřežení, ...
 • heliskiing, paragliding, snowkite, speedriding, rogalo, ice diving - potápění v zamrzlém jezeře, Ice climbing - lezení na ledové stěně, Ice driving - jízda autem na ledové ploše, bungee trampolíny, MTB na sněhu, sněžný skůtr,...
 • bowling, kino, spa, fitness, jóga, masáže, balneo, restaurace, bary a kluby, týdenní animační program

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, bezplatná wifi, půjčovna lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékarna, lékař, pošta, banka, knihovna, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Pokud jste si někdy chtěli vyzkoušet freeride, Tignes je to pravé místo, kde začít.
 • Výhled z hory Grande Motte.
 • Využití nových odpočinkových „piknik zon“ u lanovky Grande Motte a na vrcholu Solaise.
 • Návštěvu některé z místních restaurací s nabídkou typické savojské kuchyně.

L´ESPACE KILLY

Oblast Savojských Alp, která zahrnuje dvě světoznámá střediska, starší Val d’Isere a moderní Tignes. Název vznikl podle lyžaře, místního rodáka Jean Claude Killy. Neodolatelným zážitkem jsou dlouhé jízdy z horských hřebenů hluboko do údolí a daleké přejezdy přes hory do Val d’Isére. Právě Val d’Isére a Tignes jsou jako oheň a voda. První je stará horská osada, která se během staletí změnila v městečko s kostelem, šesti kaplemi, hotely, 1660 stálými obyvateli. Naopak Tignes je charakteristické výškovými residencemi okolo horského plesa, kde dříve stálo jen pár letních salaší pro pastvu dobytka. Tignes je oblíbené převážně mezi fanatickými lyžaři, kteří ráno nasadí před residencí lyže a sundají je až večer jen proto, aby únavou padli do postele. Z historie první zmínka o obci je z 11. století, v roce 1937 - byla postavena silnice na sedlo Iseran a první vlek pod horou Solaise byl postaven v roce 1939. V roce 1992 se zde konaly ZOH. Z Bellevardu se v mnohých zákrutách točí černá Face. Po ní se jel olympijský sjezd, o kterém se říká, že byl nejbrutálnější ze všech dosavadních olympijských her. Můžete si vychutnat sami, jak se jezdí úzká „zatáčkovitá“ trať, kterou na několika místech přerušují stráně strmé jako střecha. Kritérium prvního sněhu na sjezdové trati O. K. (Oreiller-Killy) ve Val d’Isére zahajuje každoročně v prosinci nový seriál závodů světového poháru.

Francouzské zimní středisko Tignes řadí respektovaný britský skiatlas “Which? - Good Skiing” mezi pět nejlepších areálů na světě. Není divu, vždyť vysoká nadmořská výška (2 100 m.n.m.) nabízí možnost kvalitního lyžování po celý rok. Navíc až do nadmořské výšky3 656 m se nad Tignes vypíná zaledněná hora se stejnojmenným lyžařským areálem Grande Motte, který nabízí i letní lyžování. Vybudováním chybějícího relaxačního centra se Tignes zařadilo mezi střediska, která nabízejí vše, co si můžete přát k prožití vaší dovolené: na jedné straně rozsáhlé lyžařské terény všech obtížností, možnosti bezpečného mimosjezdovkového lyžování a snowpark; na straně druhé bohatá nabídka mimolyžařských aktivit - každý čtvrtek večer diskotéka na bruslích na jezeře (včetně půjčovny zdarma), aqacentrum, restaurace s bohatou nabídkou typické savojské kuchyně, bary, disco, nákupní centrum i možnosti nelyžařských sportů.

Aquacentrum: 25 m bazén, tobogán, sauna, vířivka, posilovna, atd.

Něco z historie

Tignes, tak jak ho známe dnes, byly původně dvě samostatné vesnice: Les Brévieres a Tignes. Od konce 20. let se v kraji šířila zpráva o plánovaném budování přehrady na místě starobylé vesnice Tignes. Místní obyvatelé se proti tomuto záměru velmi tvrdě bouřili. Jejich obavy se naplnily v roce 1952, kdy byly zahájeny stavební práce a zatopena vesnička Tignes. Dodnes pamětníci vzpomínají na protesty a sabotáže místních obyvatel (tzv. Tignardů), kteří si mnohdy vykoledovali poměrně vysoké tresty (dokonce i pobyt ve vězení). Asi čtyři sta obyvatel starého Tignes nakonec nedobrovolně opustilo svá bydliště, půdu jim francouzská vláda vyvlastnila. Tehdy se poprvé v Savojsku střetl svět inženýrů a technokratů s horaly, jejichž rody tu žily celá staletí. Spor skončil rozprášením obyvatel obce po celé Francii. Přes veškerý odpor místních byla postavena nová hydroelektrárna. Měla vyrobit 10 % energie celé Francie. Je však ironií osudu, že několik málo let po jejím dokončení ji nahradily nukleární elektrárny. A tak vlastně hydroelektrárna nebyla nikdy využívána a dnes slouží pouze jako obrovská „baterie“, která v případě potřeby může zásobovat lyžařskou oblast. Nádrž se vypouští a čistí každých 10 let, dodnes jsou vidět kontury původních domů a stavení.

Ski mapa

Ubytování

Webkamery

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo