Courchevel

Výška areálu 1300 - 2700 m
Výška střediska 1650
Z Prahy: 1070 km
101 sjezdovek (150 km)
Počet černých sjezdovek 10 Počet červených sjezdovek 39
Počet modrých sjezdovek 33 Počet zelených sjezdovek 19
52 lanovek a vleků
Počet lanovek 10x
Počet sedaček 16x
Počet vleků 26x
Běžecké tratě (km) 66
Snowpark
Kluziště
Bazén
 • 150 km sjezdovek, 1300-2700 m n. m.
 • patři do největší lyžařské oblasti na světě Trois Valées
 • dlouhé, velmi dobře upravené sjezdovky
 • volné terény vhodné pro freeride
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • 66 km běžeckých tratí

SKIPASY:

Courchevel (CO) - platí pro oblast Courchevel a La Tania,

Trois Vallées (3V) - platí na celou oblast Trois Vallées (Val Thorens, Les Menuires, Mottaret-Meribel, Courchevel: 600 km sjezdovek), 1x vstup do Aquamotion Courchevel

Více o skipasech

Sport a aktivity

 • kluziště, segway, výlety na sněžnicích, pěší turistika, sáňkování, mini-guide trail, tarzan vines – lanové centrum, vodní park, aquawellness, spa, indoor wave surfing, horolezecká stěna, dětský klub
 • hang glide, heliskiing, ice climbing - lezení na ledové stěně
 • bowling, spa, fitness, workshopy - kurz vaření, jazykové kurzy, ..., velké množství obchodů, restaurace, bary a kluby

Služby a ostatní

Místní skibus zdarma, informační centrum, půjčovny lyžařského vybavení, hlídání dětí, lékař, lékárna, banka, pošta, supermarket, prádelna, autoservis.

Doporučujeme

 • Procházku po romantické vesničce Le Praz.
 • Jízdu na bobové dráze z Courchevelu 1850.
 • Návštěvu nového vodního světa - Aquamotion - Courchevel 1550.
 • Udělejte si foto na lanovce Biollay.

O středisku

Courchevel je především 528 hektarů vyhrazených pouze lyžařům, snowboardistům a dalším příznivcům zimních sportů: 150 kilometrů sjezdovek, více než 60 vleků. Začátečník, pokročilý nebo zkušený lyžař, každý si zde najde svah podle svých schopností a svého gusta. A to není ještě zdaleka všechno, Courchevel totiž patří do největší lyžařské oblasti na světě Tři údolí, která se svými 600 km sjezdovek uspokojí i ty nejnáročnější. Díky výbornému propojení všech údolí v tomto lyžařském komplexu se během krátké doby dostanete na nejvyšší vrchol Třech údolí, la Pointe de Thorens (3266 m) ve Val Thorens. Objevte neopakovatelné výhledy na horský masiv Mont Blancu na severu či pohoří Les Ecrins na jihu nebo vrcholky švýcarských a italských Alp na severu a východě.

Courchevel patří k velmi oblíbeným lyžařským střediskům navíc i kvůli dlouhým velmi dobře upravovaným sjezdovkám a bohaté nabídce volných terénů vhodných pro freeriding. Ubytování v chaletech La Tania je svou polohou ideálním výchozím bodem pro využití celé lyžařské arény. Courchevel vznikl jako kombinace 5 různých oblastí, každé s jinou atmosférou: Saint Bon (kolébka Curchevelu s prvním hotelem v tomto údolí - le Lac Blanc), Courchevel 1300- Le Praz (opravdová horská romantika ve vesničce s úzkými uličkami, hotýlky, nízkými domky s kamennými střechami a skokanským olympijským můstkem), Courchevel 1550 (rodinně orientované středisko za příznivé ceny s bobovou dráhou  z 1850m),  Courchevel 1650 - Moriond (velmi prosluněný « balkon» s převahou zelených a modrých sjezdovek) a nakonec Courchevel 1850 (právě tomuto středisku, jeho luxusním rezidencím a hvězdným hostům vděčí Courchevel za svůj mezinárodní věhlas).

Propojení mezi středisky je velmi rychlé: 4 minuty po silnici z 1650 do 1850 m n. m. (2,5 km) nebo 5 minut lanovkou či kabinkou z Courchevelu 1550 m n. m. do Courchevelu 1850 m n. m. (nebo 8 minut kabinkou z le Praz do Courchevel 1850).

Ten, komu lyžování alpského stylu nestačí, může vyzkoušet skoro 70 kilometrů běžkařských tras situovaných na pomezí lesního porostu a vysokohorských plání.

Věděli jste, že...?

Lyžařské středisko Courchevel bylo vytvořeno v roce 1946 s cílem zpřístupnit tento kraj široké veřejnosti. Středisko mělo přitáhnout v první řadě milovníky turistiky. Proto byly původní plány architektů zaměřeny na výstavbu velkého počtu skromnějších apartmánů za přijatelné ceny, které by si mohly dovolit všechny společenské třídy. Ironií osudu je, nakolik se od tohoto původního plánu rozvoj Courchevelu později odklonil: dodnes je středisko velkým lákadlem pro osobnosti show businessu a elity ať již francouzské, tak mezinárodní a hlavně jejich fanoušků. Složení místní klientely bylo ještě před několika lety natolik elitářské, že se představitelé Courchevelu rozhodli udělat maximum, aby sem zavítala opět běžná, různorodá klientela.

 • Novinka

  TESTOVÁNÍ LYŽÍ

  "Na hory s Talpou"

  PITZTAL - již potřetí!

  5. - 8. 12. 2024

  Ceny od  Kč/os.

  SKI OPENING s testováním lyží 

  Užijte si s námi prodloužený prosincový víkend !

Talpa logo

CK Talpa spol s.r.o.

Zapova 14
150 00 Praha 5

Otevírací doba

duben - srpen:

osobní návštěvy pouze na základě předchozí dohody.

září - březen:

po - st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 18:00   

mimo otevírací dobu dle dohody

Ačcka
Dotazy a objednávky
257 310 901
Nebo emailem
info@talpa.cz

Máte dotaz?

Talpa logo